Zakładanie własnej firmy w Anglii przez internet

zakladanie-firmy-przez-internet

Wielu polaków, którzy wyemigrowali do Anglii wyjechało tam ze względów zarobkowych. Młode pokolenie naszych rodaków pracuje tam w różnych branżach i na różnych stanowiskach. Wciąż czeka tam wiele etatów dla specjalistów z naszego kraju. Ciągle słyszy się także o tym, że kolejne osoby decydują się na wyjazd i osiedlenie na wyspach. Nie wszyscy jednak nasi emigranci wyjeżdżają po to by pracować na etacie. Istnieje grupa ludzi wyjeżdżających do Wielkiej Brytanii po to by założyć własną firmę właśnie w tym właśnie kraju. Prowadzenie własnego biznesu poza granicami naszego kraju wbrew pozorom nie jest tak trudne jak by się to mogło wydawać i zupełnie podobne do prowadzenia biznesu w Polsce. Samo założenie firmy jest stosunkowo łatwe i zajmuje niewiele czasu. Dodatkowym plusem prowadzenie własnej działalności gospodarczej w Wielkie Brytanii jest mniejszy podatek oraz pozbycie się problemu, jakim są drogie składki na ZUS. Opłaca się to najbardziej małym firmom to to one głównie z tego korzystają.

Pomoc pośredników w zakładaniu firmy w Anglii przez Internet.

Jeśli nie wiemy jak założyć firmę lub chcemy skorzystać z pomocy i ułatwić sobie tą sprawę, zawsze możemy skorzystać z pomocy pośrednika. Rejestracja działalności gospodarczej z pomocą pośrednika kosztuje około 20 funtów. Dzięki pośrednikowi możemy założyć firmę w Wielkiej Brytanii nie wychodząc z domu poprzez Internet. Oszczędza to nas czas oraz wiele stresów z tym związanych. Firmy zajmują się za nas załatwianiem wszelkich formalności. Dysponują różnego rodzaju oprogramowaniem dopuszczonym i zatwierdzonym przez Companies Hous przystosowanymi do rejestracji własnej działalności gospodarczej w Wielkiej Brytanii. Pośrednicy pomagają w przygotowaniu odpowiednich dokumentów. Sami również przekazują je do Companies Hous. Poza tym pośrednicy chętnie pomogą nam zadecydować, jaką formę działalności rozpocząć. Upraszczają i skracają procedury związane z zarejestrowaniem firmy do minimum. Większość z tych firm proponuje nam swoje usługi w pomocy przy stawianiu pierwszych kroków w Anglii.

Rejestracja własnej działalności gospodarczej w sposób tradycyjny.

Przyjmując, że jednak chcemy samodzielnie zarejestrować własną firmę i mamy już na nią konkretny plan i pomysł, pierwszym krokiem, jaki musimy zrobić jest wybranie odpowiedniej formy i struktury dla naszej firmy. Istnieje kilka wariantów. Najbardziej popularne to: firmy jednoosobowe-sole trawers, czyli osoby zarabiające same na siebie, limited companies- tak zwana spółka Z. O.O czyli działalność gospodarcza, w której majątek firmy nie jest majątkiem właściciela lub business partnerships- czyli spółki.

Najpopularniejszą formą prowadzenia firmy jest samozatrudnienie. Jesteśmy w tym przypadku właścicielem firmy i zarabiamy na siebie. Do pracy w tej formy działalności gospodarczej możemy bez problemu zatrudnić sobie pracowników. Nie musimy konieczne pracować sami. Główna zaletą tego typu zatrudnienia jest prosta forma księgowości. Urząd traktuje nas jako zwykłego podatnika z małą tylko różnicą. Raz w roku musimy sami obliczyć i zapłacić swój podatek. Sami jesteśmy za to odpowiedzialni i do tego zobowiązani. Jedynym minusem prowadzenia własnej działalności gospodarczej w ten sposób jest odpowiedzialność za popełnione błędy własnym majątkiem. Aby zostać sole trader koniecznie musimy posiadać Nasiona Insurance number, czyli numer identyfikacji podatkowej. Aby go uzyskać musimy zgłosić się z prośbą do Urzędu Skarbowego. Zarejestrować się sos alf-assessment oraz prowadzić własną działalność pod swoim imieniem lub nazwą jaką nadamy naszej firmie. W Wielkiej Brytanii istnieje możliwość prowadzenia własnej firmy i dopiero w ciągu trzech miesięcy zarejestrowania jej.

Pamiętać należy, że gdy prowadzimy własną firmę zobowiązani jesteśmy do opłacania składek na ubezpieczenia społeczne i samodzielnego rocznego rozliczenia się z podatku. Rok podatkowy w Anglii zaczyna się na początku kwietnia. Warto pamiętać o tych zasadach a biznes się na pewno uda każdemu.

Autor artykułu jest pracownik portalu https://rejestracjaspolkionline.co.uk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *