Czy warto organizować integracyjne imprezy firmowe?

ime

Integracyjna impreza firmowa ma zazwyczaj na celu, pomoc w zapoznaniu się pracowników ze sobą. Zintegrowaniu ich, aby poprzez lepszą znajomość, ich praca ze sobą odbywała się w miłych, sympatycznych warunkach, przez co, praca ta, prawdopodobnie będzie wydajniejsza.

Dokąd zabrać pracowników na imprezę integracyjną?

Pracodawca pragnący zorganizować imprezę integracyjną, musi zdecydować, gdzie ma się ona odbyć. Miejsce imprezy zależy również od tego, ile ma ona trwać. Często impreza integracyjna ma formę wyjazdu integracyjnego pracowników. Taki wyjazd, podobnie jak impreza jednodniowa, organizowany jest zazwyczaj w weekend.

Jeżeli impreza ma charakter kilkudniowy, to zazwyczaj pracodawca organizuje wyjazd do jakiegoś ośrodka wypoczynkowego w górach, nad morzem, na mazurach. Jeżeli impreza ma charakter jednodniowy, kilkugodzinna zabawa, to zazwyczaj jest to, wynajęty lokal w godzinach wieczornych, do przeprowadzenia imprezy dla pracowników (ciekawe pomysły na różne zabawy znaleźliśmy tutaj http://www.blogpartykiosk.pl/zabawy/).

Jakie są zalety takiej firmowej, imprezy integracyjnej?

Zalety imprezy integracyjnej odczuwa pracodawca, ale również, pozytywne aspekty odczuwają jego pracownicy. Wyjazd taki, pozwala pracownikowi na rozluźnienie się, zrelaksowanie i na chwilowe oderwanie się od codziennych obowiązków, związanych z pracą. Takie wyjazd to psychiczne odświeżenie i nabranie sił do nowych wyzwań, do zdobycia motywacji na nowe zadania.

Pracodawca również z powodu zorganizowania imprezy integracyjnej odnosi korzyści. Pracownicy zapoznają się ze sobą. Jeżeli już ze sobą pracują od jakiegoś czasu, to impreza firmowa pozwala na zaciśnięcie tych znajomości, na poprawę kontaktu pracowników ze sobą. Dobra komunikacja, pogłębione relacje mogą w przyszłości zaowocować lepszą współpracą i wspólnym działaniem pracowników ze sobą.

Koszty integracyjnej imprezy firmowej

Koszty, jakie pracodawca poniesie, zależne są od tego, czy zdecyduje się na wyjazd w jakieś egzotyczne miejsce, czy może zabierze pracowników do jakiegoś lokalu, znajdującego się w okolicach zakładu pracy. Koszty zależne również są, od czasu trwania imprezy i ilości osób w niej uczestniczących. Cała impreza może wynieść kilkanaście –kilkadziesiąt tysięcy złotych, może również kosztować kilkaset, ewentualnie kilka tysięcy złotych.

Podsumowując zalety integracyjnej imprezy firmowej, trzeba stwierdzić, że warto takie przedsięwzięcie zorganizować dla naszych pracowników. Tym bardziej warto, jeżeli grupa pracowników, nie jest ze sobą za bardzo zaznajomiona, a pracodawca chciałby poprawić ich współpracę ze sobą, zmotywować do lepszej, dokładniejszej pracy w grupie.

Organizację takiej imprezy integracyjnej, w naszej firmie, warto zlecić specjalistycznej firmie, która, na co dzień zajmuje się przygotowywaniem i obsługą takich imprez. Mają one opracowane plany takiej imprezy. Wiedzą jak to wszystko zorganizować, żeby po zakończeniu integracji, pracownicy zadowoleni i z pełną motywacją wrócili do swoich obowiązków, w zakładzie pracy. Do organizacji integracyjnej imprezy firmowej, warto również zaprosić pracowników. Niekoniecznie wszystkich, ale może tych, którzy są w zakładzie pracy najbardziej popularni i lubiani. Mogą być pomocni przy doborze atrakcji, ponieważ w jakimś stopniu, znają innych współpracowników i ich preferencje.

Pracodawca bez chwili zwątpienia, powinien zdecydować się, na organizację imprezy integracyjnej, jeżeli tylko chce zmotywować pracowników i pomóc w ich lepszym zapoznaniu się ze sobą. Pracownik po takiej imprezie, jest zazwyczaj bardziej oddany, oraz lojalny firmie, w której pracuje. Identyfikacja z firmą, jest bardzo ważna, taka impreza integracyjna w tym bardzo pomaga. Najważniejsze, aby pracownicy lubili firmę, w której pracują. Jeżeli będą zadowoleni, to ich praca będzie wydajniejsza, dlatego warto motywować pracowników i pozwalać im się relaksować i lepiej poznawać na imprezach integracyjnych. Zadowolony pracownik to dobry pracownik i warto o tym pamiętać decydując się na organizację imprezy integracyjnej.

Więcej na temat imprezy tematycznej dowiesz się na stronie aplanet.pl

Polecamy również: www.oto-praca.pl – informacje z rynków pracy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *