Prawdy i mity o zawodzie doradcy prawnego

Zawód doradcy prawnego, podobnie jak inne zawody związane z prawem kojarzy się przede wszystkim z wysokimi zarobkami, prestiżem i renomą. Niestety, często też myślimy sobie, że jest to praca niewymagająca żadnego wysiłku. Tymczasem doradca prawny musi nieustannie dokształcać się i aktualizować swoją wiedzę, aby nie zostać w tyle. Same studia nie wystarczą, aby przez wiele lat być na topie i cieszyć się dobrą opinią zarówno w prawniczym środowisku, jak i wśród klientów.

Wielu osobom wydaje się, że aby świetnie zarabiać jako prawnik, wystarczy skończyć magisterskie studia na którymś z wydziałów prawa. Niestety, aby pracować jako doradca prawny, trzeba też nieustannie dokształcać się, być na bieżąco z nowymi przepisami. Prawo jest tą dziedziną, która bardzo dynamicznie się zmienia. Jeśli ktoś nie pilnuje aktualności, zmieniających się przepisów, nowych ustaw i regulacji prawnych, bardzo szybko zaczyna być w tyle. Nie jest więc prawdą, że wystarczy skończyć studia na wydziale prawa, a następnie do końca życia można odcinać kupony od tych studiów.

Prowadzenie działalności wymaga wielu środków

Doradcy prawni najczęściej zakładają własne kancelarie lub biura porad prawnych. Nie jest więc tak, że od razu świetnie zarabiają. Osoby początkujące muszą najpierw zdobyć sobie popularność w branży, dobre opinie oraz zadowolonych klientów, którzy będą polecali ich usługi innym. Dobrym rozwiązaniem jest również specjalizacja w którejś z dziedzin prawa. Dzięki temu będziemy mieć doskonałą wiedzę w konkretnym, dosyć wąskim zakresie. Zupełnie inaczej jest w przypadku prawników, którzy reklamują się jako zajmujący się wszystkimi działami prawa. Ich wiedza z pewnością nie jest specjalistyczna. Trudno bowiem specjalizować się i mieć bogate doświadczenie we wszystkich dziedzinach prawa jednocześnie. Adwokat Wodzisław Śląski to propozycja dla osób, którzy szukają doświadczonego, sprawdzonego prawnika, który ma nie tylko wiedzę popartą przepisami czy ustawami, ale również doświadczenie na rozprawach sądowych i w reprezentowaniu klientów przed różnymi instytucjami.

Jak szukać dobrego doradcy prawnego?

Wszystko zależy od tego, jakie są nasze indywidualne potrzeby. Czegoś innego potrzebują osoby, które czeka sprawa przed sądem rodzinnym czy cywilnym, a zupełnie inne potrzeby mają firmy, które doradców prawnych potrzebują na dłuższy czas. Doradcy prawni w firmach sprawdzają aktualność umów, pomagają podejmować decyzje poparte prawem, doradzają w różnych kwestiach związanych z formą i rodzajem prowadzonej działalności. Na rynku działa wiele firm zajmujących się doradztwem prawnym, klienci mają więc na pewno z czego wybierać. Sprawdzajmy przede wszystkim doświadczenie, obecność na rynku, działy prawa, w których doradca prawny się specjalizuje, a także cenniki. Ceny usług warto wziąć pod uwagę, nigdy jednak nie powinny być pierwszym kryterium wyboru konkretnego specjalisty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *