Nagrobki Poznań – jakie nagrobki wybrać?

Na każdego z nas przychodzi w końcu taki smutny i trudny moment, aby zająć się wyborem pomnika dla naszych najbliższych. Jest to niezwykle ciężkie i wymagające zadanie nie należące do najprzyjemniejszych. Forma nagrobka, jego wielkość, rodzaj materiału oraz treść, to wszystko musi ze sobą współgrać.

Od czego zacząć?  Na samym początku warto zrobić rozeznanie, korzystając z inspiracji innych nagrobków, czego tak naprawdę szukamy. Zakład kamieniarski Wicherek – nagrobki poznań, a także inne firmy kamieniarskie, posiadają w swojej ofercie galerię zdjęć nagrobków które wykonali. Oprócz tego pod każdym zdjęciem może być zamieszczona specyfikacja tego nagrobku, cena, a także sposób impregnacji.

Rodzaj materiału

Wybór odpowiedniego kamienia, z którego będzie wykonany nasz nagrobek to odwieczny dylemat, zwłaszcza, że jest ich z roku na rok coraz więcej. Wyróżnić możemy całą masę kamieni naturalnych znajdujących się obecnie na Polskim rynku. Granity, marmury, czy wapienie, jak oferują, np. nagrobki Poznań, a także lawy wulkaniczne i piaskowe, które istnieją w ofercie nagrobków warszawa. Wszystkie te surowce są dla nas dostępne od ręki jednak nie wszystkie mogą okazać się dobrym wyborem.

Specyfikacja kamieni. Po co najczęściej sięgamy?

Najczęściej wybieranym przez nas kamieniem jest granit. Mimo upływu lat, te kamienie wyglądają wciąż jak nowe i mogą cieszyć się połyskiem oraz kolorem. Stały się jednak na tyle popularne, że kupujący zaczynają je określać jako monotonne.

Osoby rozglądające się za czymś oryginalnym z pewnością zatrzymają się przy kamieniu bez drobnego ziarna. Drugim wyborem może być również marmurowy pomnik nagrobny. Naturalne żyłki kamienia splątane ze sobą oraz jeszcze większa gama kolorów z pewnością wyróżni Wasze nagrobki.

Najczęściej jednak sięgamy po marmury. Delikatne odcienie bieli, kontrastująca szarość, drobne czarne kamyczki i przeplatające jasne żyłki niewątpliwie nie wychodzą z trędów. Ten rodzaj kamienia trzeba jednak impregnować, najlepiej profesjonalną chemią kamieniarską, która jest skuteczną alternatywną dla preparatów sprzedawanych w marketach

Jaką treść wybrać?

Treść,oraz forma zapisu którą wybieramy na stałe musi być odpowiednio przemyślana. Gdy wpiszemy w wyszukiwarkę frazę „nagrobki Poznań” spotkać możemy różne techniki tworzenia napisów nagrobnych. Najpopularniejszą techniką jest piaskowanie liter oraz wypełnianie ich według uznania odpowiednim kolorem. Jest to najtrwalsza metoda zwłaszcza jeśli litera jest piaskowana głęboko. Kolejną możliwością jest kłucie liter. Zagłębione ręcznie w kształcie litery „V” uwydatnia krój napisu. Trzecią formą są napisy klejone, z metalu bądź brązu, niekiedy licowane z powierzchnią kamienia nagrobnego.

Ceny nagrobków.

W zależności od firmy kamieniarskiej, wielkości pomnika, materiału z jakiego jest wykonany, a także ilości liter, cena ma bardzo dużą rozbieżność i ciężko nawet szacować jej zakres. Najlepiej udać się na trony porównywarek internetowych, które wylosują poszczególne firmy o najbardziej zbliżonych Wam oczekiwaniach cenowych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *