3 najczęściej spotykane problemy z klimatyzacją i jak na nie zaradzić.

Problemy z przepływem powietrza należą do najczęstszych problemów z klimatyzacją. Jeśli podejrzewasz, że masz problemy z przepływem powietrza w swojej klimatyzacji, prawdopodobnie występuje jeden lub więcej z następujących symptomów:

  • Gorące i zimne miejsca w Twojej przestrzeni. Jest to często jeden z pierwszych objawów problemów z przepływem powietrza.

  • Brak równowoagi ciśnienia. Czy masz drzwi zatrzaskujące się same, dziwne gwizdy i przeciągi? Są to objawy problemów z ciśnieniem powietrza spowodowanych złym przepływem powietrza z systemów klimatyzacji.

  • Brak powietrza wychodzącego, słaby przepływ powietrza lub słaby przepływ powietrza z otworów wentylacyjnych w domu lub w przestrzeni komercyjnej. Problem może dotyczyć całej przestrzeni lub jednego wentylatora nie nadmuchującego powietrza w jednym pomieszczeniu. Wtedy zaczynasz zdawać sobie sprawę, że coś jest nie tak.

  • Twój system klimatyzacji generuje ciepłe powietrze. Teraz masz już pewność, że coś jest nie tak!

Jeśli zbyt długo ignorujesz problem, obciążenie systemu może doprowadzić do awarii sprężarki. Sprężarka jest jak serce klimatyzatora, a kiedy się pojawi, istnieje duża szansa, że ​​będziesz potrzebować nowego urządzenia. Dobra wiadomość jest taka, że jak pokazują opinie wiele przyczyn problemów z przepływem powietrza jest łatwych i stosunkowo niedrogich do naprawienia.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się o najczęstszych przyczynach, a także o jednym prostym sposobie na poprawienie przepływu powietrza raz na zawsze.

Kilka głównych przyczyn problemów z przepływem powietrza w klimatyzacji.

1. Zatkana jednostka skraplacza

Oto typowy problem z przepływem powietrza, który może mieć tania klimatyzacja do mieszkania i który możesz rozwiązać samodzielnie. Chłodzone powietrzem systemy klimatyzacyjne mają tak zwaną jednostkę skraplającą, zwykle umieszczoną na zewnątrz lub w pomieszczeniu mechanicznym. Szczególnie jednostki zewnętrzne mogą zostać zatkane z powodu liści i resztek nagromadzonych wokół jednostki. Nawet systemy w pomieszczeniach mechanicznych mogą być blokowane przez inne urządzenia lub przedmioty do przechowywania. Twój system może się przegrzać, gdy nie ma wystarczającego przepływu powietrza do klimatyzatora.

Pierwszym krokiem do poprawy przepływu powietrza powinno być wyczyszczenie obszaru wokół agregatu skraplającego.

2. Zablokowane otwory wentylacyjne i rejestry

Jedną z rad, które możemy zaoferować, jak zwiększyć przepływ powietrza przez otwory wentylacyjne, jest upewnienie się, że wszystkie otwory wentylacyjne i rejestry są otwarte i nie są blokowane przez meble.

Ten problem jest dość powszechny w ustawieniach biurowych, szczególnie gdy ludzi interesuje sprzedaż klimatyzatorów, ale już nie zgadzają się na ustawienie termostatu!

3. Zatkane filtry

Kiedy ostatni raz wymieniłeś filtr klimatyzatora? Ten filtr ma ważną pracę: ma usunąć kurz i zanieczyszczenia z powietrza i trzymać go z dala od sprzętu i przewodów. Jeśli filtr zostanie przeciążony i zatkany, utrudnia przepływ powietrza, prowadząc do gorących i zimnych miejsc oraz dusznego powietrza. Zanieczyszczenia w sprzęcie mogą również uszkodzić części. Pamiętaj, aby zmienić filtr zgodnie z instrukcjami producenta i użytkowaniem systemu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *