Jak znaleźć pracę tymczasową?

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób decyduje się na tzw. pracę tymczasową. Powody są różne — dla niektórych osób taka forma zatrudnienia jest ostatnią deską ratunku, która pozwala poradzić sobie z bieżącymi opłatami. Dla innych osób jest to po prostu bardzo wygodne rozwiązanie, dzięki któremu można sobie nieźle dorobić np. podczas wakacji. Jak zatem znaleźć pracę tymczasową? 

Praca tymczasowa dla każdego 

Wbrew pozorom praca tymczasowa wcale nie oznacza, że ktoś nie radzi sobie na rynku pracy. Przeciwnie — rekruterzy nieustannie poszukują osób, które byłby chętne do wykonania określonych zadań na podstawie krótkoterminowych lub długoterminowych kontraktów. To pokaz ambicji, motywacji i chęci do działania, ale także szansa na wykorzystanie swojego potencjału zawodowego. 

Pracownikiem tymczasowym może zostać każda osoba. Formy zatrudnienia mogą być jednak różne — czasami jest to pełen etat, a czasami zaledwie kilka dni. Oczywiście, takie rozwiązanie ma też swoje wady — zwłaszcza w okresie spowolnienia gospodarczego. Jeśli więc firma zaczyna borykać się z problemami finansowymi, to pracownik tymczasowy może zostać zwolniony jako pierwszy. 

Gdzie szukać pracy tymczasowej? 

Praca tymczasowa może obejmować rok, miesiąc, tydzień, a nawet dzień. Często jest to forma zastępstwa za osobę, która zmaga się z chorobą lub z innych powodów nie jest w stanie pracować na pełen etat. Warto tutaj dodać, że bardzo często zdarza się, że pracownik tymczasowy otrzymuje propozycję stałego zatrudnienia, jeśli rzeczywiście bezproblemowo radzi sobie z wykonywaniem swoich obowiązków. 

Pracę tymczasową można znaleźć na licznych stronach internetowych lub tablicach ogłoszeń zamieszczanych na grupach w social mediach. Z pewnością warto zaglądać na popularne portale z ofertami pracy, zaznaczając filtr „praca tymczasowa”. Istnieją również strony, które publikują wyłącznie takie oferty. 

Inną opcją na znalezienie pracy tymczasowej jest skorzystanie z usług wyspecjalizowanej agencji rekrutacyjnej. Taka agencja pracy tymczasowej może dysponować dużą bazą pracodawców, którzy aktualnie poszukują pracowników z konkretnymi umiejętnościami i doświadczeniem. Takie agencje nie pobierają też od kandydatów żadnych opłat, dlatego nie trzeba się ograniczać do jednego usługodawcy. Nie trzeba się też wyrejestrowywać z urzędu pracy do momentu podpisania umowy. 

Zalety pracy tymczasowej

Pracę tymczasową może podjąć praktycznie każdy. Mowa tutaj także o osobach niepełnoletnich, studentach dziennych, osobach po 50. roku życia, osobach niepełnosprawnych, osobach chętnych do podjęcia pracy za granicą i nie tylko.

Co więcej, do wykonywania takiej formy pracy nie trzeba posiadać żadnych kursów czy uprawnień poświadczających umiejętności. Nie ma też większych ograniczeń wiekowych w kontekście podpisywanej umowy (minimalny wiek to najczęściej 18 lat, a maksymalny nie jest określony). Godziny pracy są elastyczne, a pracownikowi przysługuje urlop i ubezpieczenie społeczne. Dana osoba może zatrudnić się w różnych branżach, by przekonać się, w jakim kierunku rzeczywiście chce się ona rozwijać. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *