3 SEO narzędzia, bez których nie może się obyć żadna e-firma

519466-the-best-seo-tools-of-2016

Optymalizacja wyszukiwarek (SEO) jest najlepszym przyjacielem małej firmy. Dzięki prowadzeniu ruchu przez ranking w wynikach wyszukiwania do maksymalizacji kampanii reklamowych, SEO może pomóc firmie budować jej markę, poszerzać zasięg, a co za tym idzie zwiększyć przychody. Oto garść narzędzi SEO, które pomogą Ci zrozumieć i poprawić SEO dla Twojej małej firmy.

1. Google

Czy mógłby być jakiś lepszy sposób na poprawienie SEO niż korzystanie prosto ze źródła? Jako lider w wyszukiwaniu Google oferuje kilka narzędzi SEO dla małych firm, a mianowicie:

• Google AdWords – wyszukaj odpowiednie słowa kluczowe w oparciu o liczbę wyszukiwań.
• Konsola wyszukiwania Google (poprzednio znana jako Google Webmaster Tools) – umożliwia dostęp do szczegółowych raportów, danych witryn internetowych i biblioteki zasobów, pomocnych aby poprawić swoją witrynę w wynikach wyszukiwania Google.
• Google Analytics – śledzenie, czy i jakie słowa kluczowe kierują ruch do Twojej witryny.
• Google Trends – odkryj, co aktualnie jest modne w wyszukiwarce Google i odkryj historie trendów.

2. RankSense

SEO może być bolesne, jeśli masz sklep internetowy lub dużą witrynę internetową. RankSense ma na celu pomóc w takim ujęciu SEO. Pozwala firmom wykonywać własne czynności SEO z monitorowaniem przez całą dobę, automatycznie wykrywając kwestie i zalecenia w czasie rzeczywistym, aby poprawić i ulepszyć witrynę SEO, takie jak sugerowane opisy meta i wezwania do działań mające na celu zwiększenie sprzedaży.

Usługa może zoptymalizować tysiące stron dziennie, co może zaoszczędzić mnóstwo czasu i pieniędzy w porównaniu z ręcznym optymalizowaniem całej witryny. Umożliwia to również monitorowanie postępów, śledząc zmiany dokonane na każdej stronie. Aby sprawdzić, czy firma RankSense jest odpowiednia dla Ciebie, warto wiedzieć że firma oferuje bezpłatne skanowanie witryn i prób. Dostępne jest bezpłatne demo, które działa na żywo w bieżącej witrynie.

3. Screaming Frog’s SEO Spider Too

Czasami najlepszym miejscem do rozpoczęcia SEO jest ustalenie, co jest nie tak. Screaming Frog’s SEO Spider Tool jest robotem do przeszukiwania strony internetowej, który pozwala szybko sprawdzić wszystkie strony internetowe pod kątem przyjazności dla SEO. Ma ona na celu określenie, co działa przeciwko SEO Twojej witryny, jak np. uszkodzone linki, błędy serwera, duplikaty zawartości i adresy URL blokowane przez roboty.

Narzędzie może także analizować tytuły stron i opisy meta w celu sprawdzenia, czy są one zbyt długie lub zbyt krótkie, a jeśli któraś z Twoich materiałów nie zawiera tych niezbędnych elementów – robot powiadomi cie o tym. Integruje się z Google Analytics w celu uzyskania dodatkowych danych, a także w celu generowania raportów o błędach i map witryn internetowych. Narzędzie Screaming Frog’s SEO Spider Tool jest bezpłatne z limitem indeksowania 500 adresów URL. Opłacona licencja jest również dostępna w przypadku nieograniczonych indeksowań i dodatkowych funkcji.

Wynajęcie konsultanta SEO jest drogie. Czasem więc mądrzej jest korzystać z łatwodostępnych web narzędzi SEO samodzielnie.

Ciekawym narzędziem, które można wykorzystać do sprawdzania rzetelności swoich partnerów biznesowych jest aplikacja znajdująca się na stronie https://sprawdz.biz/. Warto z niej korzystać aby minimalizować ryzyko ewentualnych strat finansowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *