5 pomysłów na biznes z niewielkim wkładem finansowym.

knitting-1614283_640

Jeśli chciałabyś rozkręcić swój biznes, lecz nie masz zbyt wielu środków na inwestycje, to koniecznie zapoznaj się z naszym tekstem. Prezentujemy w nim 5 pomysłów na biznes z niewielkim kapitałem początkowym.

Wiele osób rezygnuje z prowadzenia własnej działalności, ponieważ sądzą, że na rozkręcenie biznesu potrzeba dużych pieniędzy. Owszem, na przykład Hurtownia artykułów dekoracyjnych wymaga sporego wkładu własnego. Nie otworzysz też fabryki i nie staniesz się właścicielem wypożyczalni samochodów z małym kapitałem. Czy to jednak oznacza, że osoby bez pokaźnego portfela nie mają szans na otworzenie biznesu? Nic bardziej mylnego! Oczywiście, że mogą to zrobić i nawet mają szansę odnieść sukces. Kluczem do jego zdobycia, jest znalezienie dla siebie odpowiedniego miejsca. Poznaj naszych 5 pomysłów, które nie wymagają dużych nakładów finansowych, a jedynie zaangażowania, chęci rozwoju i czasu.

1. Rękodzieło

Jeśli masz zdolności manualne i chętnie spędzasz czas przy tworzeniu dekoracji dla siebie bądź rodziny, to koniecznie pomyśl o zajęciu się rękodziełem zarobkowo. Zastanawiasz się, co możesz produkować, by zarobić? Oto kilka inspiracji.
Wyroby szydełkowe i robótki na drutach – nadal panuje moda na swetry i akcesoria z dzianiny, ale nic nie stoi na przeszkodzie, byś poszła o krok dalej i zajęła się produkcją zabawek, toreb, bucików dla niemowląt, czy pokryć na puffy.
Dekoracje do domu – w tym przypadku możesz produkować wszystko, co zalicza się do dodatków do domu/mieszkania z wykorzystaniem różnych surowców (od drewna, po tkaniny, masę plastyczną, opakowania etc).
Biżuteria – np. kolczyki, wisiorki, bransoletki lub broszki.

2. Home stager

Pod nazwą home stager kryje się osoba, która pomoże sprzedać mieszkanie, a dokładniej mówiąc, zadba o to, by przed sprzedażą, ponieść jego atrakcyjność. Jest to idealna propozycja dla osób, które mają rozeznanie w rynku nieruchomości, interesują się wystrojem wnętrz oraz znają aktualne trendy. Ich zadanie polega głównie na doradztwie, np. czego się pozbyć z mieszkania/domu przed pokazaniem go potencjalnym kupcom lub jakie dodatki dołożyć, by zyskało ono na atrakcyjności.

3. Mobilna pralnia

A może tak mobilna pralnia? Jest wiele osób, które niechętnie zabiera się za pranie dywanów, czy kanap. To idealna szansa na zarobek. Wystarczy mieć odkurzacz piorący oraz specjalne środki czyszczące, by móc świadczyć tego typu usługi.

4. Konsultantka ślubna

Załatwienie formalności przedślubnych dla wielu par jest straszną męką. Dlatego może warto pomóc im w tak trudnych chwilach i przy okazji zarobić?

5. Osobista makijażystka

To świetna propozycja dla pań, które na co dzień się malują i są w tym naprawdę dobre. Jest wiele kobiet, które mają z tym trudności i w ważnych chwilach szukają wsparcia – np. przed randką, ważnym spotkaniem, sesją zdjęciową. Poza tym wielu fotografów również szuka dobrych wizażystek, więc z nimi również można nawiązać dłuższą współpracę.

Powyższą listę możesz potraktować, jako inspirację. Wszystkie przykłady łączy jedno – nie wymagają dużego wkładu finansowego, więc każdy, kto marzy o rozkręceniu własnego biznesu, może śmiało je rozważyć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *