Klinkier wewnątrz i na zewnątrz nieruchomości komercyjnej – poznaj plusy i minusy

Zewnętrzny klinkier jest to zdecydowanie mądrzejsza opcja niż tradycyjne materiały budowlane, takie jak cegły. Płytki klinkierowe są również nazywane ceglanymi ścianami, ponieważ ich wygląd zewnętrzny jest prawie identyczny jak w przypadku cegieł konwencjonalnych.

pracabiznes king

Płytki z cegły prezentują większy wybór opcji dekoracyjnych. Są one wytwarzane w wyspecjalizowanym procesie przemysłowym, który jest bardziej zaawansowany niż jakakolwiek technologia wytwarzania cegieł. Tym samym elewacje klinkierowe są dostępne w różnych kolorach i rozmiarach.

Elewacje klinkierowe mają zakotwiczoną instalację, zabezpieczoną na powierzchni ściany specjalnymi klejami. Jest to znacznie mniej czasochłonny proces niż układanie cegieł. Występuje minimalny czas schnięcia i nie ma potrzeby wykończenia / polerowania powierzchni klinkieru. Zewnętrzne powierzchnie pokryte klinkierem są też tańsze niż cegły, a jednocześnie są trwałe. Płytki są odporne na działanie zewnętrznych czynników atmosferycznych i trwają przez dziesięciolecia. Są również łatwiejsze do wymiany w ramach podstawowych napraw. Zapewnia to ich wysoką korzyść w dłuższej perspektywie.

Jednak to rozwiązanie nie jest zalecane do budynków komercyjnych podatnych na drgania powierzchni. Obejmuje to budynki w strefach podatnych na trzęsienia ziemi oraz te zlokalizowane w miejscach o dużym natężeniu ruchu. Ponieważ płytka klinkierowa jest przyklejonym okryciem ściennym, ciągłe wibracje mogą ją przesuwać.

Minus: podatność na opady deszczu

Choć zewnętrzne płytki klinkierowe są w dużej mierze trwałe, nie są zalecane w obszarach narażonych na duże opady deszczu. Powtarzające się opady deszczu mogą powodować zatrzymywanie wilgoci na powierzchni forniru. Nawet minimalny odstęp między okleiną a powierzchnią ściany może prowadzić do zatrzymania wilgoci.

Jednak, naprawdę można zmienić wygląd każdego elementu, instalując klinkier. Tym bardziej, że materiał ten nie jest trudny w użyciu, a wraz z upływem czasu i cierpliwością podczas projektu można uzyskać efekt końcowy, który jest bardzo atrakcyjny wizualnie.

To sprawia, iż płytki klinkierowe sprawdzają się nie tylko jako elewacje nieruchomości komercyjnych, ale też zalecamy dodanie ich atrakcyjnego wyglądu do obszaru wewnętrznego – klinkier może zamienić nudny pokój w taki, który promieniuje klasą. Nie ma nic bardziej zachęcającego niż zobaczenie klinkierowych ścian wewnątrz biura, co daje mu naprawdę ekskluzywny wygląd.

Ale uwaga: jeśli materiały nie zostaną prawidłowo zainstalowane, płytki wypadną z miejsca, tworząc bałagan i pozostawiając duże szczeliny w ścianach. Kiedy uderzą o twardą podłogę, mogą również roztrzaskać się jak szkło, pozostawiając małe ostre odłamki, które są niebezpieczne, jeśli ktoś na nie nadepnie.

Nieodpowiednia mieszanina zaczynów może z czasem zepsuć się pomiędzy płytkami klinkierowymi a cegłą wewnętrzną. Może to stworzyć stały problem z czyszczeniem pomieszczenia. Ale, używanie klinkieru wewnątrz może pomóc w kosztach użytkowania, ponieważ doda dodatkową powierzchnią oddzielającą pomieszczenie od otoczenia, co poprawi jego izolację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *