Agencja pracy tymczasowej – jak właściwie działa?

W odnalezieniu pracy bardzo często pomagają różne instytucje. To normalne, bo natłok wielu różnego rodzaju ogłoszeń może przerazić nawet osoby, które mają już doświadczenie e poszukiwaniu. Odnalezienie pracy tymczasowej również może być prowadzone przez wyspecjalizowaną do tego agencję. W jaki sposób?

Na początku warto znaleźć odpowiedź na kilka pytań m.in. czym jest agencja pracy tymczasowej, jakie są jej obowiązki oraz w jaki sposób może pomóc znaleźć zatrudnienie.

Czym jest agencja poszukująca pracę tymczasową?

Agencja pracy tymczasowej to firma, która zajmuje się pośrednictwem w odnalezieniu różnego rodzaju pracowników do zatrudnienia tymczasowego. Co to oznacza? Agencja otrzymuje od przedsiębiorców różne oferty pracy, związane np. z sezonowością (zbieranie truskawek, rozdawanie ulotek itd.). Do zadania agencji należy przede wszystkim znalezienie pracowników.

Może ona korzystać z dostępnej u niej bazy, do której każdy dobrowolnie może się zarejestrować. Pomaga również nowym osobom, które przychodzą do pośredników, aby poszukać sezonowego lub czasowego zatrudnienia o określonym charakterze.

Jakie obowiązki ma taka agencja?

Głównym obowiązkiem agencji pracy tymczasowej jest dopasowanie pracowników, którzy chcą podjąć zatrudnienie tymczasowe do firm, które oferują takie stanowiska. Pamiętajmy, że nie jest to zadanie proste, bo w pracy tymczasowej występują różne sektory działalności, wymagania dotyczące pieniędzy, kompetencji pracownika, doświadczenia, wieku itd.

Oczywiście, dzięki swojemu doświadczeniu i możliwościom, najlepsze agencje mogą błyskawicznie skojarzyć odpowiednich pracowników (z którymi np. współpracują od wielu lat) do nowych przedsiębiorców i odwrotnie.

W czym może pomóc agencja pracy tymczasowej?

Przede wszystkim agencja pomaga w odnajdywaniu pracowników i pracodawców. Natłok ogłoszeń jest niekiedy nie do przyjęcia, a i weryfikacja kolejnych CV zajmuje czasem kilka dni a nawet tygodni. Agencja ułatwi weryfikację możliwości pracowników, dzięki czemu pracodawca zaoszczędzi wiele czasu, które może poświęcić na rozwój firmy. Z kolei pracownik będzie mógł od razu podjąć zatrudnienie, co zwiększy czas jaki chce poświęcić na zatrudnienie tymczasowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *