Aranżacja miejsca pracy – co warto zmienić?

W miejscu pracy pracownicy spędzają średnio 8 godzin każdego dnia. Warto, aby przestrzeń ta była odpowiednio zaaranżowana. Dzięki temu wesprzemy nie tylko efektywność pracy, ale również samopoczucie poszczególnych zatrudnionych.

Wymiana mebli w pracy

Wymiana mebli w zakładzie pracy powinna odbyć się wówczas, gdy straciły one przydatność i są nieergonomiczne. Warto wówczas zadbać o zakup sprzętów z wysokiej półki, które dzięki pieczołowitemu sposobowi wykonania będą mogły przetrwać znacznie dłużej. Nie ma sensu przynoszenie przez właściciel do firm mebli, które kiedyś służyły u nich w domu bądź poszukiwania ich na wyprzedażach. Ponadto, tego typu zmiany powinny być konsultowane z pracownikami. Zwłaszcza w kontekście wymiany biurek, krzeseł oraz mebli w pomieszczeniach socjalnych.

Zmiana kolorystyki i wystroju

Obecnie oferty pracy zamieszczane m.in. na portalu Pracuj.pl kuszą nie tylko zarobkami i benefitami pozapłacowymi, ale również środowiskiem pracy. Przestronne, schludnie urządzone biura, w których kolorystyka wzmacnia chęć do pracy, a wybranych miejscach uspokaja i koi to obecnie standard wielu firm. Z perspektywy pracodawcy warto dbać o tego typu zmiany cyklicznie tak, aby świeże pozostawało nie tylko podejście do personelu, lecz również do przestrzeni, w której się on znajduje.

Zwiększenie nasłonecznienia

Zmorą wielu przestrzeni pracowniczych jest niewielka ilość naturalnego światła. Aby to zmienić warto zastanowić się nad wymianą okien w zakładzie pracy bądź takim wyeksponowaniem pomieszczeń, aby miały większy dostęp do słońca. Większa ilość światła oznacza optyczne powiększenie przestrzeni. Co za tym idzie – zwiększa się również komfort psychiczny pracowników, jak i odwiedzających zakład pracy. Dobrym pomysłem jest montaż panoramicznych okien oraz przeszklenia narożne. W ten sposób jesteśmy w stanie wpuścić znaczne ilości promieni słonecznych i oświetlić nawet bardzo ciemne pomieszczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *