Kasa fiskalna: jak nauczyć pracownika właściwej obsługi?

Kiedy w Twojej małej firmie są pracownicy zajmujący się obsługą gotówki, istnieje potencjalne ryzyko straty, chyba że każdy pracownik obsługujący gotówkę przejdzie solidne szkolenie. W przypadku nowych pracowników nauczanie nowego pracownika, jak liczyć pieniądze za pomocą samouczka kasy fiskalnej, powinno być jednym z głównych priorytetów. Dzięki starannemu szkoleniu i okresowym ocenom możesz wiedzieć, że pracownicy rozumieją i prawidłowo korzystają z systemu obsługi gotówki, jakim jest nowoczesna kasa fiskalna z http://kalkomp.net/.

Samouczek dotyczący kasy fiskalnej

Rozpocznij samouczek dotyczący kasy fiskalnej, wyjaśniając pracownikowi saldo początkowe szuflady. Saldo początkowe to ilość gotówki w szufladzie na początku okresu pracy, która umożliwia pracownikowi dokonanie zmian dla klientów.

Upewnij się, że pracownik rozumie, że cała gotówka powyżej tego salda początkowego na koniec okresu pracy jest gotówką dodawaną do szuflady ze sprzedaży. Kiedy pracownik otrzymuje szufladę kasową na początku zmiany, szuflada ta jest wyłączną odpowiedzialnością pracownika – nikt inny niż kierownicy nie będzie miał dostępu do szuflady. Pracownik musi sprawdzić saldo szuflady kasowej na początku zmiany, w obecności kierownika, zanim dojdzie do jakichkolwiek transakcji.

Polityka odliczania

W następnym kroku samouczka kasy fiskalnej ustal zasady, zgodnie z którymi pracownicy muszą zawsze liczyć zmiany ustnie w obecności klientów. Szkolenie pracowników w zakresie liczenia pieniędzy to skuteczna metoda minimalizowania błędów. Praktyka dokonywania zmian i liczenia ich z powrotem obejmuje rozpoczęcie od całkowitej kwoty należnej gotówki i zliczanie do kwoty zaproponowanej przez klienta

Jak dokonać wydania reszty?

Pracownicy powinni wziąć gotówkę od klienta i umieścić ją na kasie, jednocześnie wyciągając resztę z szuflady. Policz od należnej gotówki za pomocą monet, aby osiągnąć parzystą kwotę w złotych, a następnie kontynuuj liczenie, aby osiągnąć kwotę gotówki znajdującą się na kasie. Na przykład, jeśli należna gotówka wynosi 21,45 zł, a klient daje 30,00 zł, pracownik musi ustawić wartość 30,00 zł, tak aby była widoczna dla klienta na kasie, a następnie wyjąć z szuflady resztę.

Jak liczyć?

Po usunięciu prawidłowej kasetki z szuflady pracownik musi włożyć wniesioną kasę i zamknąć szufladę kasową. Pracownik musi następnie odliczyć sumę z powrotem w obecności klienta, aby zapewnić dokładność. Po odliczeniu reszty pracownik musi przekazać klientowi paragon.

Po zakończeniu zmiany pracownik ma obowiązek dokonać rozliczenia. Obejmuje to zliczanie całkowitej kwoty gotówki w szufladzie, dodawanie transakcji czekowych, kredytowych i debetowych oraz rejestrowanie wszystkiego w specjalnym bilansie. Korzystając z salda początkowego, całkowitej sprzedaży, która nastąpiła podczas zmiany oraz salda końcowego, szuflada kasowa powinna sumować się poprawnie. Naucz podwładnych procesu, który angażuje pracownika i kierownika, aby zapewnić kompleksową rozliczalność.

[TB]

Podsumowanie technologicznych nowości na rynku mobilnym w 2022 roku

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *