Jak bezpiecznie wynająć mieszkanie? Agencja nieruchomości Wrocław radzi

agencja nieruchomości WrocławWynajem mieszkań to idealne rozwiązanie dla każdego, kto nie chce lub nie może pozwolić sobie na zakup własnego lokum. Dla jednych to wygoda, dla innych przymus, dla innych z kolei świetne źródło zarobkowania. Jak znaleźć najlepsze mieszkanie do wynajmu? Przeczytaj, co radzi agencja nieruchomości Wrocław.

Dobrze napisane ogłoszenia i sprawdzone źródło

Przede wszystkim sprawdzaj ogłoszenia tylko w sprawdzonych i zaufanych miejscach. W wielu ogłoszeniach wstawiane są stare, nieaktualne zdjęcia mieszkań z okresu zaraz po generalnym remoncie, kiedy jednak oglądamy je osobiście, okazuje się, że wszystko wygląda inaczej, mieszkanie jest bardziej zniszczone, połowy mebli już nie ma, a te, które są nie bardzo nadają się do dalszego wygodnego korzystania. Cena za wynajem z kolei nie maleje. Dlatego właśnie zdecydowanie warto sprawdzać ogłoszenia nie tylko na popularnych portalach dostępnych dla każdego, ale też w agencjach nieruchomości. Wrocław to miasto, w którym wynajem jest szalenie popularny, podobnie jak w innych dużych miastach. Portale ogłoszeniowe zazwyczaj nie biorą odpowiedzialności za stan faktyczny mieszkania, ewentualne problemy z wyegzekwowaniem przedmiotu umowy i inne kwestie sporne. Sprawdzona agencja nieruchomości Wrocław jest więc na wagę złota.

Czy warto wynajmować mieszkanie z pośrednikiem? Agencja nieruchomości Wrocław

Przyjęło się, że wynajem mieszkań przez agencje jest droższe i nieopłacalne, jednak czy naprawdę tak jest? Zastanów się nad tym, w jak wielu przypadkach musiałeś dopłacać z własnej kieszeni za hydraulika, który naprawił cieknący kran, bo właściciel nie dopilnował, by naprawić go po poprzednich lokatorach, za wymianę niewygodnego łóżka, czy też poświęcić kaucję na rzecz szybkiej wyprowadzki, bo okazywało się, że mieszkanie wynajęte bez oglądania okazało się całkowicie sprzeczne z Twoimi oczekiwaniami. Zdarza się też nagminnie, że właściciele mieszkań nie oddają z powrotem należnej najemcy kaucji, roszcząc sobie prawo do jej zatrzymania, mimo że mieszkanie nie nosi śladów zniszczeń ani zużycia większego niż przy normalnym funkcjonowaniu. Niejednokrotnie także zdarza się, że umowa jest błędnie skonstruowana i najemca nie ma prawa do pokrycia napraw sprzętów na koszt właściciela, czy też pojawiają się nieprzedstawione przy podpisywaniu umowy dodatkowe opłaty z administracji.

Aby takich wpadek było jak najmniej, niezbędne są oględziny mieszkania, rzetelne stworzenie ogłoszenia, sprawdzenie lokalu i związanych z nim stałych opłat, a także sporządzenie zgodnej z prawem umowy. To wszystko właśnie oferuje agencja nieruchomości Wrocław. Stolica Dolnego Śląska pełna jest nieuczciwych wynajmujących, którzy uważają, że wynajem każdego mieszkania ze względu na położenie powinno kosztować tyle samo, jednak nie kwapią się, by zadbać o odpowiedni standard oferowanych przed siebie nieruchomości. Agenci zajmujący się danym ogłoszeniem wszystko skrupulatnie sprawdzają i wyceniają koszt wynajmu zgodnie z cenami rynkowymi za konkretny standard mieszkania. W trakcie wynajmu nie zdarzają się więc większe kosztowne niespodzianki.

Umowa na wagę złota

To, na co ewidentnie musisz zwrócić uwagę to umowa, która podpisujesz z właścicielem mieszkania. Niektórzy właściciele życzą sobie zapłacenia nawet dwu-, czy też trzykrotnej wysokości miesięcznego ustalonego odstępnego w ramach kaucji. Ważne jest, by w umowie wszystkie takie wpłaty były uwzględnione wraz z informacją, czy są one zwrotne oraz kiedy nastąpi ich zwrot. Ważne jest też to, by w umowie określony był termin i warunki wypowiedzenia. Niektórzy właściciele wymagają podpisania umowy w obecności notariusza – przed jej podpisaniem doprecyzuj koniecznie kto pokrywa koszty sporządzenia takiego aktu. Te i inne formalności zwykle są sprawdzane przez agentów, jeśli zdecydujesz się na wynajem przez agencję nieruchomości. Wrocław to miejsce, w którym jest wielu uczciwych wynajmujących, jednak zdecydowanie warto dmuchać na zimne i nie pozwolić się wykorzystać. Odpowiednia do standardu cena wynajmu też jest bardzo ważna, agenci najczęściej negocjują tak, by była ona dla Ciebie najkorzystniejsza.

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *