Biuro przyjazne rodzicom

woman-working-in-the-office

Wiele firm zajmujących się budowaniem biur oraz lokali na wynajem stara się tworzyć miejsca, które będą miały ogromny potencjał – dostęp do centrum, bliskość miejsc parkingowych. Wynajmując miejsce, króre ma zostać zaaranżowane na biuro, warto zwrócić uwagę również na kilka innych czynników.

We współczesnym świecie pożądane są nie tylko perfekcyjnie zaprojektowane lokale do wynajęcia. Leszno jest miastem, które stara się w nowoczesny sposób realizować potrzeby współczesnego pracownika. Coraz częściej wynajmujący zwraca również uwagę na to, czy w pobliżu znajdują się miejsca przeznaczone do relaksu, restauracje, sklepy. Tak, aby stworzyć dogodne miejsce pracy dla siebie i współpracowników.

Na co zwrócić uwagę?

Coraz większą uwagę przykłada się kobietom, które po urlopie macierzyńskim wracają do pracy, lub jako matki szukają dogodnego miejsca pracy. Takie osoby będą szczególną uwagę zwracać na elementy, które ułatwią im pogodzenie pracy i macierzyństwa. Jako osoba, która poszukuje lokalu na wynajem, powinniśmy zwrócić uwagę na to, czy w pobliżu (a najlepiej, w tym samym budynku) znajduje się żłobek lub przedszkole. Jest to rozwiązanie bardzo popularne, które cieszy się ogromnym powodzeniem – wśród pracowników i pracodawców.

Rozwiązuje wiele niepotrzebnych konfliktów, które mogłyby mieć miejsce – matki muszą zadbać o opiekę nad dzieckiem, w czasie gdy znajdują się w pracy. Jeśli musiałyby pokonywać zbyt wielką odległość, łączyłoby się to ze stresem oraz dezorganiacją pracy, lub z porzuceniem danego miejsca pracy. A to, bardzo często, wpływa niekorzystnie dla pracodawcy – utrata dobrego pracownika. Bliskość żłobka bądź przedszkola wpłynie pozytywnie na pracownika – będzie mógł spokojnie oddać się pracy, wiedząc, że jego dziecko jest w pobliżu, pod profesjonalną opieką.

Punkty gastronomiczne w pobliżu

Przeglądając lokale do wynajęcia warto również rozejrzeć się, czy w okolicy znajdują się restauracje bądź miejsca, w których oferowana jest zdrowa żywność. Często rodzice nie znajdują odpowiedniej ilości czasu, aby przygotowywać posiłki, więc chętnie korzystają z takich rozwiązań. Popularne jest umieszczanie takich miejsc w budynku biurowym – oszczędza to czas pracowników, mogą w spokoju wykorzystać swoją przerwę, aby zakupić, zjeść coś zdrowego i pożywnego. To również wpłynie na ich samopoczucie, zdrowie i dalszą pracę.

Miejsce przyjazne każemu

Wybierając miejsce, w którym planujemy urządzić nasze biuro, pomyślmy o przyszłych (bądź obecnych pracownikach). Starajmy się stworzyć miejsce, które będzie przyjazne każdemu – również rodzicom. Wpłynie to korzystnie na ich pracę, a jednocześnie na wydajność całej grupy pracowniczej. Nie od dziś wiadomo, że stres jest głównym czynnikiem niepowodzeń zawodowych. Stwórzmy takie biuro, do którego każdy chętnie będzie wracał.

http://minicentrum.com.pl/

1 komentarz

  1. MilenaJaskieernia pisze:

    Wiele mam pracuje w domu i wierzcie mi, to ciężka praca :/ Nie dość, że mamy masę obowiązków to jeszcze musimy zajmować się znudzonymi dziećmi które oczekują od nas jakieś interakcji. Kupiłam parę zabawek Skip Hop ze sklepu http://www.calydlamamy.pl/5_skip-hop i mam dużo więcej czasu na pracę ponieważ mojemu Michałowi dają wiele radości, ale czuję wewnątrz, że praca w domu przy dzieciach to małe zaniedbanie. Albo praca, albo wychowanie 🙁

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *