Książki biznesowe i samorozwojowe dla początkujących

Planujesz założyć własny biznes? A może już go prowadzisz i szukasz wskazówek, jak robić to lepiej? Dowiedz się, co warto wiedzieć i jakie książki biznesowe i samorozwojowe przeczytać. Wiedza biznesowa łączy w sobie wiele dziedzin, by w efekcie ułatwić oraz ulepszyć prowadzenie własnej działalności. Choć nie tylko, bo wiedza o biznesie to dużo więcej niż marketing i finanse.

Szukasz pomysłu na biznes? Poznaj te 3 książki biznesowe i samorozwojowe

Pomysł, realizacja i pokonywanie wszystkich pojawiających się na wyboistej drodze przedsiębiorcy trudności – tak w dużym skrócie można ująć to, czego da się nauczyć z poniższych lektur. Książki biznesowe i samorozwojowe to jeden z najlepszych sposobów na to, by zdobywać wiedzę biznesową.

  1. Własna firma krok po kroku – Grzegorz Krzemień

To świetna lektura dla tych, którzy planują założyć własną firmę. Grzegorz Krzemień to znany przedsiębiorca, który od lat działa w branży marketingu internetowego. W swojej książce krok po kroku prowadzi przez etapy rozwijania działalności: od pomysłu i startu poprzez stopniowe powiększanie. Cenne dla siebie wskazówki odnajdą w niej więc nie tylko początkujący przedsiębiorcy, ale i tacy, którzy już rozpoczęli prowadzenie własnej firmy i szukają inspiracji, by robić to lepiej.

Własna firma krok po kroku” to warta uwagi lektura również przez wzgląd na odniesienia do polskich realiów. Przeczytasz w niej o tym, jak współpracować z klientami, jak robić marketing i jak podchodzić do konkurencji. Z jej pomocą śmiało wejdziesz w otwieranie własnego biznesu.

  1. Jak zbudowałem firmę. Prawdziwe historie przedsiębiorców – Guy Raz

Książki biznesowe i samorozwojowe mają w sobie ten plus, że poza przekazywaniem wiedzy biznesowej są one doskonałym źródłem inspiracji. „Jak zbudowałem firmę. Prawdziwe historie przedsiębiorców”, której autorem jest Guy Raz, popularny podcaster, to zbiór historii zebranych podczas wywiadów z przedsiębiorcami o ich drodze do sukcesu. Opowiada nie tylko o wzlotach, ale i o upadkach. Przedstawia sposoby na to, jak się z nich podnosić.

To doskonała lektura na start, bo znaleźć w niej można poza historiami również wskazówki dotyczące finansowania firmy, poszukiwania wspólnika, odkrywania pomysłu na siebie czy niszy na rynku. Przyda się każdemu, komu marzy się założyć start-up czy odejść z obecnej pracy i znaleźć w biznesie nowe miejsce dla siebie, ale i wszystkim zainteresowanym tematyką przedsiębiorczości.

  1. Firma, czyli Ty – Paul Jarvis

Stosunkowo nowa, bo wydana w 2019 roku, książka Paula Jarvisa „Firma, czyli Ty” wywróci do góry nogami Twoje postrzeganie biznesu. Szczególnie wtedy, gdy myśląc o sukcesie, miałeś przed oczami wielką firmę. Paul pokazuje, że firma wcale nie musi być wielka, by była wielkim sukcesem. I wcale nie musi stale rozrastać się, by przynosić dochód, który stanie się spełnieniem marzeń.

To książka w dzisiejszych czasach bardzo potrzebna. Taka, która po wielu poradnikach nawołujących do bogactwa finansowego, pozwoli każdemu z nas przyjrzeć się temu, czym to bogactwo tak właściwie dla każdego z nas jest.

Nie brakuje tam oczywiście konkretów dotyczących otwierania i prowadzenia firmy. Dużo w niej o jednoosobowej działalności gospodarczej, o przekuwaniu pracy w pasję (a nie odwrotnie), poszukiwaniu swojej niszy i sprytnym inwestowaniu. Przyda się tym, którzy szukają pomysłu na siebie w biznesie lub już prowadzą jednoosobową działalność i szukają dla siebie dalszego kierunku.

Inne książki biznesowe i samorozwojowe

Jak nietrudno się domyślić, te trzy książki biznesowe to tylko niewielka kropla w oceanie tego, co zostało w tym temacie napisane. Dobrym sposobem szukania książek, które najlepiej wpiszą się w obecne potrzeby Twojej firmy, jest zapoznanie ze streszczeniami.

Książki biznesowe i samorozwojowe w formie streszczeń to nie krótkie zapowiedzi, ale esencja tego, co autor chce w nich przekazać. Łatwo możesz więc rozeznać, czy zdobyta w ten sposób wiedza biznesowa powinna zostać pogłębiona. Na przeczytanie wszystkich dostępnych na rynku nigdy nie starczy przecież czasu. Finalna okazać się może, że streszczenia staną się Twoim sposobem na szybką, efektywną i łatwą naukę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *