Brak finansów na inwestycję? O dropshippingu opowiada finansista Robert Niecko

Czy to możliwe, aby rozwinąć interes nie mając finansów na inwestycję? Przecież podobno – nie ma nic za darmo. Biznes bez inwestycji nie powinien się rozwijać, a wręcz powinien upaść. To prawda. Jednak na tym świecie podobno wszystko jest pojęciem względnym.

Może posiadać wady i zalety. Może posiadać sytuacje z których zawsze są trzy wyjścia i analogicznie z tych trzech wyjść, są kolejne trzy. Dla każdego z osobna.
W dzisiejszej rozmowie na temat dropshippingu poznamy zdanie pana Roberta Niecko – finansisty, który z racji swojego zawodu jest najbardziej adekwatnym rozmówcą w tym temacie.

Redaktor
Dzień dobry panu

Robert Niecko
Dzień dobry panu, dzień dobry państwu.

Redaktor
Zapewne domyśla się pan, o co chcę zapytać?

Robert Niecko
Swojemu rozmówcy zawsze pozostawiam wolny wybór. Nigdy nie wiadomo, na jaki pomysł wpadnie i co nowego może wnieść do rozmowy.

Redaktor
(śmiech) Finansista z poczuciem humoru? To bardzo oryginalne. Ale do rzeczy. Jakie jest pańskie zdanie na temat dropshippingu?

Robert Niecko
No proszę! Jedno pytanie, a zawarł pan w nim to wszystko, co zawrzeć się powinno.

Redaktor
Naprawdę?

Robert Niecko
No tak, ale żarty żartami, przejdźmy do konkretów. Na początek należałoby zapytać…

Redaktor
To może ja zapytam? Więc…

Robert Niecko
Pan już zapytał, teraz ja to rozwinę w najbardziej adekwatny sposób.

Redaktor
Jak to finansista

Robert Niecko
No właśnie Widzę, że się rozumiemy. Więc na początek należałoby zapytać, co to takiego ten dropshipping?

Redaktor
No właśnie. Co to takiego? Ale proszę. Finansiści nie lubią ponoć jak się im przerywa.

Robert Niecko
(uśmiech) Nikt tego nie lubi, panie redaktorze. Wracając do tematu. W najprostszym tłumaczeniu, dropshipping, to po prostu forma pośrednictwa w handlu internetowym.

Redaktor
Czyli: akwizycja internetowa?

Robert Niecko
Nie, proszę pana. Dropshipping z akwizycją nie ma wiele wspólnego, choć wielu może się tak wydawać. Nie należy łączyć tych dwóch zagadnień. Człowiek do człowieka również jest podobny, a proszę zauważyć, ile jest między nimi różnic.

Redaktor
No tak…

Robert Niecko
Jeśli chodzi o dropshipping, jest to moim zdaniem najlepsza opcja dla tych, którzy nie mają zbyt dużo finansów na inwestycje. Dropshipping nie wymaga nakładów na magazyn, pracowników potrzebnych do pakowania, umów z kurierami, pocztą polską na wysyłkę zakupionych towarów do klienta, a co najważniejsze, nie wymaga nakładów na zakup towarów, którymi chcemy handlować, ponieważ te towary udostępnia nam dystrybutor z którym mamy umowę.

Redaktor
Udostępnia nam, a za nie, nie płacimy?

Robert Niecko
Tak, ponieważ te towary znajdują się fizycznie wciąż na magazynie naszego dystrybutora, więc ma on na nie przysłowiowe „oko”. To my znajdujemy na te towary nabywców i to nam należy się od tego procent – w zależności jaką umowę podpiszemy z hurtownią. W praktyce jedynym wydatkiem w tej opcji handlu jest zamówienie domeny, hostingu, oraz zlecenie projektu sklepu internetowego, przez który będziemy handlować. Reszta, pozostaje w gestii dystrybutora. Więc finansowo jest to bardzo korzystne dla tych, którzy tych finansów dużo nie mają.

Redaktor
Dziękuję za rozmowę.

Chciałbyś mieć własny sklep internetowy w modelu dropshipping? Wejdź na stronę sky-shop.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *