Catering dietetyczny sposobem na miliony? Sprawdź jak zacząć

c700x420 (1)

Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z tego, że dla własnego zdrowia powinny zrzucić zbędne kilogramy. Rośnie świadomość na temat zbilansowanej diety i dostarczania codziennie odpowiedniej ilości niezbędnych minerałów i mikroelementów. Niestety, wiele osób nie ma czasu na spędzanie go w kuchni i przygotowywanie pożywnych posiłków. Jest to spowodowane przebywaniem długich godzin w pracy, nadmiarem obowiązków i dużym zmęczeniem.

Jest to olbrzymia okazja dla firm, które oferują catering dietetyczny. Taka działalność polega na dostarczaniu gotowych posiłków na cały dzień o ustalonej porze. Zwykle jest to pięć szczelnie zapakowanych pudełek. Dawniej tzw. dieta pudełkowa była popularna jedynie wśród celebrytów, pracowników korporacji, czy też sportowców. W ostatnich czasach coraz więcej osób jest skłonnych wydać pieniądze, by lepiej się odżywiać i zadbać o swoje zdrowie. Firmy cateringowe zarabiają dużą ilość pieniędzy, ponieważ z dnia na dzień przybywa im coraz więcej klientów. Nic dziwnego, w dzisiejszych czasach mało kto może sobie pozwolić na codzienne planowanie i gotowanie tak, by na pewno dostarczyć swojemu organizmowi wszystkich potrzebnych substancji odżywczych.

Najłatwiejszą sytuację w rozpoczęciu takiego biznesu mają zawodowi dietetycy albo profesjonalni kucharze. Wtedy nie muszą wynajmować oni dodatkowych pracowników, którzy będą ustalali menu. Najważniejsze, żeby w ofercie cateringu dietetycznego posiadać różnorodne zestwy posiłków, dostosowane do potrzeb klientów. Warto zwrócić uwagę na to, by były one przygotowywane przez jak najlepszych specjalistów. Diety mogą się opierać na kaloryczności (grupą docelową będą osoby, które chcą się pozbyć nadwagi albo osoby uprawiające dużo sportu, które nie mogą sobie pozwolić na spożycie zbyt małej ilości kalorii). Dobrym pomysłem jest posiadanie w swoim asortymencie zestawów dla osób chorych np. na cukrzycę, na PCOS, a także cierpiących z powodu nietolerancji (na gluten, laktozę, jajka, fruktozę). Chętnie z cateringu dietetycznego skorzystają także wegetarianie oraz weganie, jeżeli będzie możliwość otrzymania posiłków bez niepożądanych składników.

Każda nowo powstała firma, która oferuje pudełka z żywnością powinna zadbać o przejrzystą i skrupulatnie prowadzoną stronę internetową oraz o świeżość swoich produktów (kilka pomysłów jak to zrobić na stronie http://przechowalnictwo-zywnosci.eu/). Potencjalni klienci są skłonni prędzej zaufać przedsiębiorstwu, o którym informacje może bez problemu znaleźć niż całkowicie nieznanej działalności. Poza tym, zdecydowanie lepsze jest prowadzenie takiej firmy w dużych miastach, ponieważ to w nich częściej mieszkają osoby, które z przyjemnością wypróbują takie usługi.

Konieczne jest założenie jednoosobowej działalności gospodarczej (jeśli samodzielnie chcesz zarządzać firmą). Poza tym, należy liczyć się z częstym obcowaniem z Sanepidem, który musi wyrazić zgodę na prowadzenie tego typu firmy. W przypadku zatrudniania pracowników będzie istniała potrzeba kontaktu z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych.

Podsumowując, catering dietetyczny to świetny pomysł na biznes. Coraz większą popularność zdobywa spożywanie posiłków z pudełek i dbanie o swoje zdrowie. Rozpoczęcie takiej działalności w dużym mieście to przepis na sukces. Warto zadbać o skuteczną reklamę i wysoką jakość oferowanych produktów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *