Czy na pewno jest to praca dla Ciebie? Rozważ te kwestie!

Kiedy rozważasz ofertę pracy, musisz pomyśleć o czymś więcej niż tylko o tym, ile otrzymasz. Wynagrodzenie jest oczywiście ważne i może być czynnikiem decydującym o przyjęciu oferty pracy. Jednak inne części pakietu kompensacyjnego są prawie tak samo ważne. Twoja wypłata pokryje Twoje miesięczne rachunki, ale musisz również wziąć pod uwagę:

  • świadczenia pracownicze,
  • dodatki,
  • niematerialne rzeczy, które sprawiają, że praca jest dobra.

Oto kilka rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przed przyjęciem oferty pracy, w tym na co zwrócić uwagę podczas oceny ofert pracy i kiedy ich odrzucenie może mieć sens.

Oceń ofertę pracy

Zanim powiesz „tak”, podejmiesz pracę, rozważ cały pakiet wynagrodzeń – wynagrodzenie, świadczenia, dodatki, środowisko pracy, harmonogram i godziny. Weź również pod uwagę opis stanowiska i czy byłbyś szczęśliwy, pracując na tym stanowisku w tej firmie. Zważ zalety i wady i zastanów się nad ofertą. Nie musisz od razu mówić tak, jeśli chcesz to zaakceptować. Zapytaj pracodawcę, kiedy potrzebuje odpowiedzi. Jeśli masz dwie oferty do rozważenia, skorzystaj z listy porównawczej zalet i wad, aby zdecydować, którą z nich przyjąć.

Oceń korzyści dla pracowników

Świadczenia pracownicze – w tym ubezpieczenie zdrowotne, plany emerytalne, wakacje, zwolnienia chorobowe, ubezpieczenie na życie i ubezpieczenie na wypadek niezdolności do pracy – mogą stanowić do 30% Twojego pakietu odszkodowawczego. Ważne jest, aby poświęcić trochę czasu na przeanalizowanie oferty, aby upewnić się, że jest to to, czego Ty i Twoja rodzina potrzebujecie na tym etapie życia zawodowego.

Zdobądź dobry plan emerytalny

Nie wszystkie plany emerytalne są sobie równe. Świetny plan emerytalny może znacząco podnieść wartość oferty pracy, a nawet przebić wyższe wynagrodzenie u innego pracodawcy. Porównaj każdy przedmiot tego, co masz, z tym, co Ci oferuje, aby określić, co naprawdę otrzymujesz. Dopasowanie pracodawcy, harmonogram nabywania uprawnień i opcje inwestycyjne to kilka ważnych czynników, które należy wziąć pod uwagę.

Oceń opcje na akcje

Opcje na akcje dają pracownikom możliwość zakupu akcji spółki po określonej cenie w określonym czasie. Mogą być dochodowe, zwłaszcza w branżach rozwijających się. Rozważając lub porównując pakiet wynagrodzeń z korzyściami z tytułu opcji na akcje, upewnij się, że dokładnie rozumiesz, jak działają opcje na akcje i ile mogą być warte w przyszłości.

Poproś o więcej czasu

Co powinieneś zrobić, jeśli żonglujesz wieloma ofertami pracy lub nie masz 100% pewności, że jest to właściwa praca dla Ciebie? Ważne jest, aby nie spieszyć się z podjęciem nowej pracy, której nie jesteś pewien. Podkreśl swój entuzjazm, ale zapytaj, czy możesz dostać nieco więcej czasu na podjęcie decyzji.

Negocjuj wynagrodzenie

Po przeanalizowaniu wszystkich szczegółów swojej oferty spójrz jeszcze raz na wynagrodzenie. Wystarczy? Wolisz zarabiać więcej? Czy jest miejsce do negocjacji? Jeśli nie możesz sobie poradzić z wypłatą, będzie to problem, niezależnie od tego, jak wielkie będą korzyści. Jeśli nie masz pewności co do wynagrodzenia, rozważ utworzenie budżetu, abyś wiedział dokładnie, jak bardzo rozciągnie się Twoja wypłata

Więcej artykułów o podobnej tematyce znajdziesz tutaj: https://allthejobs.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *