Jak wybrać ekspres ciśnieniowy do kawiarni, który usprawni Twoją pracę?

Ekspres do kawy to serce każdej kawiarni i jak każde serce musi nieustannie pracować, aby nasz lokal tętnił życiem.Ciężko jest wskazać jeden model ekspresu ciśnieniowego, wszystko zależy od koncepcji naszego lokalu i jego konkretnych potrzeb.

Koncepcja na każdy ekspres do kawy

Wybór odpowiedniego ekspresu do kawy musimy oprzeć na konkretnych założeniach jakie zostały rozpisane w naszym biznesplanie kawiarni. Koncepcja lokalu powinna uwzględniać szacunkową ilość klientów przyjmowanych w danym dniu, ilość parzonych dziennie kaw, a także w jakim stylu urządzona jest nasza kawiarnia.

Ekspres ciśnieniowy kolbowy, doskonale zda swój egzamin przy większym natężeniu ruchu. Jaki ekspres kolbowy do kawiarni wybrać? Najlepiej pasujący do lokalu, w którym kawa stanowi główny bądź jedyny rodzaj gorącego napoju, sporządzanego w szybkim tempie. Oprócz swojej funkcjonalności, ekspres kolbowy swoim wyglądem dodaje kawiarni prestiżu i profesjonalizmu.

Ekspres ciśnieniowy automatyczny. Taki ekspres warto wybrać zarówno do kawiarni o małym jak i dużym natężeniem ruchu, w której kawa nie musi być specyficzna. Jest on dużo prostszy i łatwiejszy w obsłudze, ze względu na to, że każdemu rodzajowi kawy odpowiada konkretny przycisk. Z ekspresu automatycznego najczęściej korzystają stacje paliw, corner shopy i inne lokale usługowe ze względu na jego niski koszt i brak konieczności szkolenia personelu.

Metody przelewowe, doskonale wpasują się w oldschoolowy styl vintage, w którym będziemy mogli zaprezentować tradycyjne metody parzenia kawy. Dzięki takiej sztuce, możemy edukować naszych klientów oraz dać możliwość spróbowania kaw z różnych zakątków świata.

Czy robienie kawy z ekspresu wymaga wyjątkowych umiejętności?

Odpowiedź brzmi, tak, gdyż każdy sposób parzenia dobrej kawy musi uwzględniać jakiś stopień wtajemniczenia. Jak wybrać ekspres ciśnieniowy do kawiarni? Decydując się na zakup profesjonalnego ekspresu do kawy musimy liczyć się z posiadaniem większej wiedzy do jego prawidłowego funkcjonowania oraz konserwacji. Jednak wybór nawet najdroższego ekspresu nie może się równać z odpowiednimi umiejętnościami profesjonalnego baristy. Warto więc czerpać jak najwięcej wiedzy z technik parzenia kawy z całego świata, poprzez Internet, książki, a także własne doświadczenia z podróży.

www.explosia.plJakie rodzaje ekspresów do kawy wyróżnia proces ekstrakcji?

Ekstrakcja kawy jest to proces, w którym po zmieleniu ziaren kawowych, wydobywają się substancje, jak cukry, tłuszcze olejki i kofeina, ostatecznie wpływające na smak i zapach kawy. Ze względu na ten proces możemy wyróżnić 4 rodzaje ekspresów do kawy. Ekspres manualny, w którym proces ekstrakcji zatrzymuje barista, ekspres półautomatyczny, z możliwością zaprogramowania czasu ekstrakcji, ekspres wolumetryczny, zatrzymujący ekstrakcje na podstawie parametrów przepływu wody, oraz ekspres wagowy, zapewniający najwyższą precyzje parzenia kawy.

Jaki jest budżet ekspresu do kawy?

Istnieje wiele form finansowania ekspresu do kawy poza jego konkretnym zakupem. Jedną z nich jest dzierżawa ekspresu, z której możemy skorzystać, gdy dysponujemy mniejszym budżetem. Umowa sporządzana jest średnio na 2 do 3 lat co pozwoli na zgromadzenie sporych zysków z użytkowania urządzenia. Kolejnym rozwiązaniem jest korzystanie z używanego sprzętu, niestety nie mamy pewności jak ten sprzęt był przechowywany, jak czyszczony i jaką ilość kaw o większą pewność da nam zakup ekspresu z komisu gastronomicznego, dzięki przeprowadzonego przez nich gruntownego przeglądu, odkamieniania i wymiany zużytych części.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *