Czym tak właściwie są powiadomienia web push?

Nowoczesna strategia marketingowa powinna łączyć w sobie reklamy push and pull, które zasadniczo się różnią. Czym są powiadomienia web push i dlaczego są tak ważne dla każdego biznesu? Jakie możliwości gwarantuje tego rodzaju reklama? Sprawdź.

Reklamy push i pull – czym są?

W dzisiejszych czasach kampanie reklamowe prowadzone są na wielu poziomach, łącząc strategie above the line i below the line, a także reklamy push and pull. Oba jej rodzaje są niezwykle istotne w prowadzeniu działań promocyjnych, choć mają zupełnie różne funkcje.  Pierwsza ma przyciągnąć potencjalnego klienta do treści, natomiast druga to przede wszystkim forma budowania z nim relacji, choć jednocześnie sam musi do niej dotrzeć, więc powinien uprzednio znać markę. W przypadku reklamy push istotne jest ,,wypchanie” komunikatu do odbiorcy. Ze względu na to, jak różne są zadania obu tych grup marketingowych narzędzi, zazwyczaj łączy się je w kampaniach reklamowych. Pozwala to uzyskać satysfakcjonujący efekt.

Nowe formy reklamy w internecie – co się do nich zalicza?

Obecność reklamy w strefie wirtualnej to dziś warunek konieczny. Choć tradycyjne media i formy graficzne w postaci billboardów i plakatów wciąż są istotnym elementem strategii above the line, poszerzając świadomość marki, wirtualne narzędzia reklamowe królują obecnie na rynku (więcej o nowych formach reklamy internetowej dowiesz się na https://push-ad.com/blog/nowe-formy-reklamy-w-internecie/).

Powiadomienia push – czym są?

Powiadomienia push należą do tych, na których otrzymywanie należy wyrazić zgodę. Ich zaletą jest wysoki współczynnik klikalności i dostosowanie do potrzeb użytkownika. Użytkownik może otrzymywać je nie tylko będąc na stronie, ale również poza nią. Wtedy pojawiają się najczęściej w prawym dolnym rogu ekranu, stanowiąc odnośniki do treści na stronie. Powiadomienia push to doskonała alternatywa dla newsletterów, na których czytanie klienci często po prostu nie mają ochoty. Często się zdarza, że skrzynki sortują je również jako oferty, co sprawia, że nie docierają do niego. Powiadomienia web-push docierają natomiast prosto na ekran jego urządzenia.

Chcesz wiedzieć więcej? Wejdź na https://push-ad.com/czym-sa-powiadomienia-push/.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *