Ile się czeka na kredyt gotówkowy

Decydując się na kredyt gotówkowy na pewno chcesz wiedzieć jak długo trzeba będzie czekać na wypłatę środków. Wiele zależy od tego, gdzie składasz wniosek o pożyczkę. Firmy mogą mieć różną politykę związaną z czasem w jakim rozpatrują wnioski. Dodatkowo są pewne czynniki, które mogą skrócić lub wydłużyć czas oczekiwania na gotówkę. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat to koniecznie przeczytaj kolejne akapity.

Ile się czeka na kredyt gotówkowy w banku?

Jeśli chcesz wziąć kredyt gotówkowy w banku to masz dwie możliwości. Wniosek o kredyt możesz wypełnić przez internet lub podczas osobistej wizyty w banku. Decydując się na to drugie rozwiązanie musisz wziąć pod uwagę, że zazwyczaj będzie to wniosek w formie papierowej. Jakie to rodzi konsekwencje? Ktoś będzie musiał ten wniosek wprowadzić do systemu informatycznego w banku tak by miał on postać elektroniczną. To wymaga czasu i może przedłużyć procedurę oczekiwania na kredyt.

Z drugiej strony składając wniosek w okienku bankowym pracownik banku może wychwycić wszelkiego rodzaju błędy w Twoim wniosku, dzięki czemu masz pewność, że wniosek będzie poprawnie wypełniony i nie będzie miał żadnych braków. Po wprowadzeniu do systemu taki wniosek będzie podlegał weryfikacji. Ile to będzie trwało? To już zależy od tego w jakim banku starasz się o kredyt. Wobec tego ile czeka się na kredyt gotówkowy podczas osobistej wizyty w banku? Można przyjąć, że czas oczekiwania na ogół będzie wynosił od 1 do 2 dni roboczych.

Ile się czeka na kredyt gotówkowy online?

Jednak jeśli starasz się o kredyt gotówkowy w banku to nie zawsze musisz osobiście udać się do placówki bankowej, żeby załatwić wszystkie formalności. Sporo banków oferuje możliwość udzielenia pożyczki na wniosek składany przez internet. Jak szybko sprawdzić, które banki mają taką ofertę? Pomoże Ci w tym porównywarka kredytów, gdzie znajdziesz oferty zarówno banków jak i firm pożyczkowych. Składając wniosek przez internet możesz liczyć na jego szybszą weryfikację. Dlatego można stwierdzić, że to ile się czeka na kredyt gotówkowy w banku będzie zależeć od tego w jakiej formie – papierowej czy elektronicznej – jest składany wniosek o kredyt.

Ile się czeka na kredyt gotówkowy w firmie pożyczkowej?

Firmy pożyczkowe w przeciwieństwie do banków zazwyczaj nie mają stacjonarnych oddziałów. Cała procedura związana z udzieleniem pożyczki jest realizowana online. Jak już wiesz składanie wniosku w ten sposób znacznie przyśpiesza decyzję kredytową. Firmy pożyczkowe najczęściej nie stawiają przed swoimi klientami takich wysokich wymagań jak banki. Dzięki temu mogą szybciej ocenić ryzyko kredytowe i wypłacić pieniądze na Twoje konto. W niektórych przypadkach od złożenia wniosku do wypłaty gotówki może minąć zaledwie godzina! W większości przypadków możesz liczyć na wpływ pieniędzy na konto jeszcze tego samego dnia, w którym składa się wniosek, pod warunkiem, że nie jest to dzień wolny od pracy, a wniosek został złożony w godzinach pracy danej firmy.

Czy wysokość pożyczki wypływa na czas oczekiwania na kredyt gotówkowy?

Krótko mówiąc – tak. Czas oczekiwania na wypłatę środków jest zależny od kwoty, którą chcesz pożyczyć. Jeśli jest to niewielka suma to procedury mogą być maksymalnie uproszczone. Co to oznacza dla Ciebie? W takim wypadku decyzja może być wydana nawet w ciągu 15 minut. Pożyczkodawca musi ocenić ryzyko związane z udzieleniem kredytu. Jednak im wyższa kwota tym dokładniej będzie analizowany Twój wniosek o kredyt. W przypadku większych kwot może wymagać od Ciebie dodatkowego zabezpieczenia lub zgody współmałżonka. To wszystko wydłuża procedurę udzielenia kredytu. Widać z tego, że to ile się czeka na kredyt gotówkowy jest zależne od wielkości kredytu.

Co jeszcze wpływa na czas oczekiwania na kredyt gotówkowy?

Na to ile się czeka na kredyt gotówkowy wpływają jeszcze inne czynniki. Jakie? Jednym z czynników, który może przyśpieszyć decyzję kredytową jest wysoki scoring. Kolejnym – pora dnia, w której będziesz składać wniosek. Jeśli zrobisz to pod koniec godzin pracy banku lub firmy pożyczkowej to nie możesz liczyć na to, że pieniądze zostaną wypłacone w tym samym dniu. Podobnie jest w przypadku wniosków składanych w soboty, niedziele lub święta. Na ich rozpatrzenie trzeba poczekać co najmniej do najbliższego dnia roboczego. Dlatego lepiej jest wnioskować o kredyt rano lub w godzinach okołopołudniowych. W takim wypadku gotówkę możesz otrzymać jeszcze tego samego dnia. Jak widać to ile się czeka na kredyt gotówkowy zależy od wielu czynników takich jak: wysokość pożyczanej kwoty, pora dnia, w której się składa wniosek czy też sposób składania wniosku. Znaczenie ma też to gdzie pożyczasz pieniądze – czy jest to bank, czy firma pożyczkowa. Po więcej informacji o tematyce kredytów i pożyczek zapraszamy na blog Comparer.pl.

Polecamy:
PIT 37 – sprawdź czy wiesz wszystko na jego temat

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *