Czy folie i opakowania w firmach wysyłkowych muszą posiadać atesty?

love-thanks-candy-sweets-330990

W dzisiejszych czasach sprzedaż wysyłkowa cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Dlatego tak wiele firm, by zadowolić swoich klientów i przy okazji sprostać wymogom rynku, decyduje się na rozszerzenie działalności i wprowadzenie wysyłki. Nie może być to jednak zbyt pochopna decyzja, lecz bardzo dokładnie przemyślana, ponieważ wraz ze sprzedażą wysyłkową wiążą się także inne kwestie. Z pewnością trzeba wybrać solidną firmę kurierską, która zajmie się ich transportem do klientów, lecz pozostają także kwestie opakowań. Każda przesyłka musi być odpowiednio zabezpieczona, by nie uległa zniszczeniu podczas transportu. Trzeba więc zastanowić się nad wyborem formy i rodzaju opakowań. A co z atestami? Czy są one wymagane w firmach wysyłkowych?

Właściwy wybór opakowań

Wydaje się, że folie i opakowania są zwykłymi produktami, którymi nie trzeba się przejmować. Karton to przecież tylko karton, podobnie jak folia, więc po co tracisz czas na zbędne przemyślenia? Jak się jednak okazuje, wyborowi tego typu produktów należy poświęcić odpowiednią ilość uwagi, ponieważ są one niezbędnym elementem w sprzedaży wysyłkowej. Od naszego wyboru będzie zależało, czy przesyłka będzie nadana w bezpieczny sposób, czy będzie wyglądała estetycznie i czy dotrze do klienta w jednym kawałku. Taka argumentacja chyba wystarczy, by skupić się na właściwym wyborze opakowań. Całe szczęście producenci oferują szeroką gamę opakowań, które można wykorzystać na każdym etapie sprzedaży wysyłkowej. W jego asortymencie znajdziemy zarówno szeroki wybór kartonów, jak i folii.Torby bawełniane producent również ma w swojej ofercie, ponieważ stara się dostosować do potrzeb różnego klienta.

Sprzedaż wysyłkowa a atesty

Sprzedaż wysyłkową można oferować w przypadku bardzo zróżnicowanego asortymenty – od żywności, po odzież, obuwie, kosmetyki czy sprzęt AGD. Trzeba jednak mieć świadomość, że w zależności od rodzaju sprzedawanego asortymentu, należy dobrać odpowiednie opakowanie. Przykładowo prowadząc sprzedaż artykułów spożywczych, potrzebne będą folie z atestami – opakowania używane do wysyłki żywności, muszą posiadać atest PZH, który potwierdza, że są one bezpieczne dla ludzkiego zdrowia. Dotyczy to głównie pakowania takich produktów jak mięso, warzywa, owoce, sery idc. Tego typu opakowania zabezpieczają produkty przed kontaktem z innymi, chronią przed zabrudzeniem i przenikaniem zapachów, a także sprzyjają zachowaniu świeżości. Opakowania z atestami nie tylko wymagane są w wysyłce artykułów spożywczych, ale również we wszystkich wysyłkach związanych z żywnością. Z pewnością powinny o tym pamiętać restauracje, knajpki czy innego typu lokale oferujące sprzedaż jedzenia z dostawą.

Zanim zamówimy opakowania dla swojego sklepu internetowego, lepiej upewnić się, czy będzie ono zgodne z profilem firmy. W ten sposób nie tylko unikniemy nieprzyjemności, ale również będziemy mieć pewność, że dołożyliśmy wszelkich starań, by klient otrzymał produkt zgodnie z ogólnie przyjętymi normami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *