Czy mając firmę możesz wynajmować samochód od osoby prywatnej?

leasing-a-car

Wielu właścicieli firm potrzebuje czasem poszerzyć swoją flotę samochodową, szukają wtedy różnych rozwiązań, aby móc korzystać z samochodu przy ponoszeniu jak najmniejszych kosztów. A tych rozwiązań jest całkiem sporo – można wynajmować samochód z wypożyczalni, kupić go w kredycie czy też postawić na popularny leasing samochodowy.

W naszym kraju zdecydowanie najbardziej popularną opcją wśród przedsiębiorców jest branie samochodu w leasing. Dzięki temu można korzystać z eleganckiego i komfortowego samochodu przy niewielkim angażowaniu własnych środków. Trzeba jedynie płacić comiesięczną opłatę leasingową oraz przy podpisaniu umowy umieścić opłatę początkową. W przypadku leasingu operacyjnego, na który decyduje się wielu przedsiębiorców, można comiesięczne koszty opłaty oraz opłatę początkową wrzucić sobie w koszty prowadzenia działalności, dzięki czemu użytkowanie samochodu będzie jeszcze tańsze. Leasing ma całe mnóstwo zalet, nic więc dziwnego, że wraz z zapotrzebowaniem rynku rośnie liczba firm leasingowych. Przedsiębiorcy mają więc z czego wybierać i szybko znajdą taki samochód, który będzie spełniał wszystkie ich oczekiwania.

Od osoby prywatnej – niekoniecznie dobry pomysł

Niektórzy przedsiębiorcy, w poszukiwaniu jak największych oszczędności, decydują się na wynajęcie samochodu od osoby prywatnej. Zwykle robią to bez jakichkolwiek umów – po prostu pożyczają samochód od znajomego i wykorzystują go do służbowych celów. Nie jest to jednak rozwiązanie, gdyż w razie jakiejkolwiek kontroli może prowadzić do sporych kłopotów. Jeśli chcemy wypożyczyć samochód od osoby prywatnej, warto skonsultować się z prawnikiem oraz z księgowym, aby upewnić się, jak w tej sytuacji wyglądają kwestie podatkowe. Przedsiębiorcy powinni bowiem dbać o to, aby ich działalność była w stu procentach legalna i zgodna z prawem. W przeciwnym razie mogą sami, nieświadomie ściągnąć na siebie różne kłopoty czy organy kontrolujące.

Samochód firmowy z dobrej wypożyczalni

Dobrym rozwiązaniem dla właścicieli firm, którzy potrzebują efektownego auta służbowego, może być https://wynajemdlugoterminowyaut.pl/. To opcja, z której biznesmeni korzystają coraz częściej. W wypożyczalni można bowiem wynająć samochód z górnej półki za rozsądną cenę. A elegancka, wygodna i reprezentacyjna limuzyna z pewnością ma duże znaczenie, jeśli chodzi o kwestie wizerunkowe. Jeśli decydujemy się na wynajem długoterminowy, możemy korzystać z auta przez wiele miesięcy czy nawet lat. Choć wypożyczalnie kojarzą się raczej z dosyć wysokimi cenami, w przypadku umowy długoterminowej każdy klient jest traktowany indywidualnie, a koszt wypożyczenia samochodu, jeśli przeliczymy go na koszt dobowy, będzie zdecydowanie tańszy niż gdybyśmy zdecydowali się na wypożyczenie auta na doby.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *