Czy nauka egzotycznego języka obcego ułatwi znalezienie pracy?

jezyk-chinski

Co za dużo, to niezdrowo? Na pewno nie w kwestii języków. Tutaj obowiązuje zasada – im więcej tym lepiej. Zastanawiasz się, czy nauka egzotycznego języka obcego ułatwi Ci znalezienie pracy? Przestań tracić czas na przemyślenia i zwiększ swoje szanse na rynku pracy!

Znasz to uczucie, kiedy przeglądając oferty pracy czujesz narastający niepokój, że nie nadajesz się do żadnej pracy, bo masz za mało doświadczenia, a znajomość języka angielskiego nie wydaje się już atutem, ani niezbędnym minimum? Wiesz jak to zmienić? Zaprezentuj pracodawcy coś, czego nie mają inni. Może to być znajomość języka egzotycznego, którego nauczysz się podczas kursów w Makilen, np: chińskiego, arabskiego, rosyjskiego, czy hiszpańskiego. Żyjemy w XXI wieku i mamy możliwość pracy na całym świecie, po co więc ograniczać się tylko do krajów anglojęzycznych?

Znajomość dodatkowego języka zawsze jest plusem. W czasach, kiedy możemy łatwo i szybko przekraczać granice państw europejskich, znajomość więcej niż jednego języka jest dużym atutem. I nie chodzi tu tylko o dogadanie się z obcokrajowcami podczas urlopu. Możesz znacznie zwiększyć swoje szanse na rynku pracy dzięki nauce języków.

W XXI wieku stanęliśmy w obliczu poważnego kryzysu gospodarczego w Europie, jak również w Stanach Zjednoczonych, ale wystarczy spojrzeć w inną stronę i zobaczyć, że np. gospodarka chińska rozwija się znakomicie. Dlaczego o tym wspominamy?

Ponieważ obecnie bardzo popularny stał się język chiński. Wiele korporacji współpracuje z Chinami. Często poszukiwani są pracownicy ze znajomością języka angielskiego i chińskiego. Dlaczego? Ponieważ po pierwsze – kontaktowanie się w języku ojczystym naszego partnera biznesowego pozwala nam na lepsze porozumienie. Oczywiście, możemy porozumiewać się w języku angielskim, ale pamiętajmy, że przekaz traci na wartości, kiedy jest wielokrotnie tłumaczony. To trochę jak zabawa w głuchy telefon, im więcej razy przekażesz główną wiadomość tym, bardziej zmieni się jej sens. Na język nie składają się tylko formy i normy gramatyczne, ale również obyczajowość i kultura kraju.

Na szczęście znasz jeden z najtrudniejszych języków świata, dlatego nauka innych języków nie powinna stanowić dla Ciebie większego problemu. Na przykład język chiński, który jest łatwiejszy niż może Ci się wydawać, ponieważ w chińskiej gramatyce nie ma czasu przeszłego, przyszłego oraz odmiany przez przypadki. Opanowanie go w stopniu komunikatywnym nie zajmie Ci więcej niż 7-8 miesięcy. Myślisz, że to dużo? Nie, bo jest to inwestycja w Ciebie, która nie dość, że Ci się opłaci, to zaprocentuje. Wybierz szkołę językową Makilenktóra dostosuje się do Ciebie, a nie szkołę, do której Ty będziesz musiał się dostosować. Elastyczne terminy zajęć, małe grupy zajęciowe, doświadczeni i cierpliwi nauczyciele, którzy do skutku będą tłumaczyli Ci zawiłości obcego języka.

Pamiętaj, że znajomość kilku języków obcych pozwoli Ci nie tylko zdobyć dobre miejsce pracy, ale również może pomóc Ci stworzyć sobie miejsce pracy. Bez bariery językowej, możesz zyskać cenne kontakty, dzięki którym możesz otworzyć własną działalność, namówić kogoś, żeby poparł Twój projekt, znaleźć wspólnika do biznesu. Międzynarodowe korporacje z chęcią przyjmą do pracy ludzi ze znajomością kilku języków. Pamiętaj, że w takich korporacjach Twoja pensja z pewnością będzie wyższa, niż w firmach bez zagranicznego kapitału. Takie miejsce pracy z pewnością otworzy przed Tobą wiele możliwości. Wyjazdy służbowe, szkolenia, a może nawet miejsce pracy w zagranicznym oddziale.

Nie ma wątpliwości, że nauka jezyków obcych jest wyłącznie atutem i inwestycją w siebie, dlatego rozejrzyj się już dziś za dobrą szkołą językową i zwiększ swoje szanse na znalezienie dobrze płatnej i satysfakcjonującej Cię pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *