Czym jest polisolokata?

everydollar-15-insanely-simple-ways-to-save-money

Jak dotychczas znana była lokata, jako jeden z najpopularniejszych produktów bankowych oraz jedna z najczęściej wybieranych form oszczędzania pieniędzy. Zaoszczędzona kwota wpłacana była na specjalne konto bankowe, po czasie zyskując dodatkową kwotę w postaci procentów za ulokowanie gotówki na lokacie. Szczegóły samej oferty oraz wysokość oprocentowania różniły się w zależności od konkretnego banku, jednak każdy z zainteresowanych tym produktów bankowych znalazła interesującą opcję dla siebie. Od jakiegoś czasu na rynku finansowym pojawiła się alternatywa dla znanych lokat, czyli polisolokaty. Chociaż nazwy brzmią podobnie, to jednak same produkty nieco się od siebie różnią. Sprawdźmy więc, czym różni się dość nowa polisolokata od popularnej lokaty.

Czym jest polisolokata?

Choć nazwą jest podobna do popularnej lokaty, to jednak same produkty nieco się od siebie różnią. Chodzi przede wszystkim o to, że sam cel i przeznaczenie obydwu produktów są nieco inne. W przeciwieństwie do klasycznej lokaty, będącej formą depozytową naszej gotówki, polisolokata jest formą ubezpieczenia na życie i choć produkt ten można znaleźć w banku, to jest to produkt oferowany przez firmy ubezpieczeniowe. Produkt jest jedynie podobny do wspomnianej lokaty, możliwa jest wypłata zysków z tytułu ubezpieczenia. Kwestią podobną do lokat jest to, że polisolokaty znajdziemy w bankach, chociaż polisolokata nie jest produktem bankowym, a sam bank jest jedynie pośrednikiem w formalizowaniu usług. Jednym z zasadniczych plusów tej właśnie usługi jest zwolnienie z podatku, co pozwala zachować nam część gotówki w kieszeni.

Jak wybrać najlepszą polisolokatę?

Podobnie jak w przypadku klasycznej lokaty, tak również polisolokat jest na rynku finansowym całkiem sporo, przez co przeciętny Kowalski może mieć problem z wyborem najlepszej dla niego opcji. Dobrą wiadomością jest to, że na polskim rynku znajduje się około dziesięciu instytucji bankowych posiadających polisolokaty w swej ofercie, co umożliwia porównanie i ostatecznie wybór najlepszej opcji. Porównując polisolokatę z klasyczną lokatą nietrudno zauważyć różnicę w wysokości poziomu oprocentowania, na korzyść polisolokaty. Nie sposób wspomnieć jeszcze o jedynym zasadniczym plusie dość nowej oferty bankowej, a więc możliwości przekazania polisolokaty dowolnej osobie po śmierci właściciela usługi bez żadnego postępowania sądowego, co jest przeciwieństwem znanej lokaty. Warto jednak mieć świadomość, że polisolokata, jak inne produkty de facto mające swoje źródło w banku objęta jest ryzykiem utraty gotówki, na co trzeba szczególnie uważać.

Przyszłość polisolokat

Polisolokaty są dość świeżym produktem ubezpieczeniowym, dostępnym w bankach znajdujących się na polskim rynku. Choć sama usługa jest dość nowa, to ma możliwość zyskania wielu zadowolonych właścicieli. Rozważając podjęcie polisolokaty należy przede wszystkim być świadomym specyfiki usługi i wybrać najlepszy dla siebie wariant, aby być w pełni zadowolonym z wybranego wariantu.

Może zainteresuje Cię również temat jakim są polisolokaty Kraków

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *