Czym przewozić ciężkie bagaże podczas podróży biznesowej?

Podczas wyjazdów biznesowych najczęściej podróżujemy samolotami gdyż są najtańszym oraz najszybszym środkiem komunikacji międzynarodowej. Jeżeli nasz wyjazd jest jedno-dwu dniowy nie ma większych problemów z logistyką, lecz gdy nasz wyjazd zaplanowany jest na kilka, kilkanaście dni wówczas pojawia się problem związany z bagażem. Każdy kto lata samolotem wie, że każdy kilogram wagi bagażu kosztuje sporo pieniędzy, dlatego staramy się nie zabierać ze sobą rzeczy zbędnych aby nie ponosić kosztów. Waga naszego bagażu, który jest rejestrowany między 20 a 32 kilogramy. W zależności od linii lotniczych, którymi się lata. Natomiast bagaż podręczny, który możemy wnieść na pokład samolotu, musi się mieścić pod naszymi nogami lub w skrzynce nad fotelem. Jego wymiary nie powinny być większe niż 42x32x25 cm. Jeżeli mamy ze sobą do zabrania cięższe przedmioty musimy poradzić sobie w inny sposób.

Wyślij bagaż kurierem

Jeżeli nasza firma ma podpisaną umowę z firmą kurierską możemy wysłać nasz bagaż za granicę korzystając właśnie z jej usług. W zależności od wagi, kraju docelowego oraz rabatów jakie mamy w danej firmie kurierskiej ceny mogą się znacznie różnić między sobą. Przykładowo posiadając rabat 50% w firmie DHL Express, wysyłka paczki do 30kg. do Niemiec wynosi około 150 zł brutto. Ważne jest też czy bagaż leci samolotem czy jedzie samochodem. Jeżeli nie spieszy nam się bardzo możemy wybrać przesyłkę drogową. Przeważnie dostawa na terenie Europy drogą lądową trwa do 4 dni.

Wyślij bagaż Pocztą

Wysyłka Pocztą Polską ma duży plus: jest tania. Ale ma także poważny minus: jej doręczenie może zając przewoźnikowi nawet 2 tygodnie. Poważne firmy rzadko kiedy korzystają zatem z usług Poczty Polskiej jeżeli chodzi o wysyłkę za granicę, warto jednak wspomnieć o tej możliwości gdyż mniejsze firmy mogą szukać oszczędności także i w transporcie.

Zorganizuj łączony transport rogowy

K01Jeżeli nasze przesyłki są naprawdę ciężkie i opłaty kurierskie przewyższają nasze możliwości finansowe, warto skorzystać z przewozów organizowanych przez osoby prywatne. Powstało wiele stron internetowych, które działają na zasadzie giełdy ofert transportowych. Ktoś kto wybiera się np. do Anglii samochodem ciężarowym ma wolną pakę na jakieś 600 kilo wagi. Składa ofertę na giełdzie i osoby zainteresowane mogą przewieźć takim transportem za całkiem rozsądne pieniądze nawet bardzo ciężkie bagaże.

Planuj z głową!

Prowadząc firmę często zwracasz uwagę na koszty działalności. To rzecz oczywista. Często jednak sytuacja wymaga od nas nakładów finansowych. Jednak jeżeli dana inwestycja ma przynieść zyski, warto podjąć ryzyko, ponieważ kto nie ryzykuje ten nie zyskuje. W biznesie ryzyko jest na porządku dziennym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *