Darmowe sposoby na dobry relaks po pracy

best-running-tips-for-beginners

Polacy według badań są jednym z najbardziej zapracowanych narodów świata. Nie zarabiamy dużo, ale sporo godzin spędzamy, wykonując pracę zarobkową. W tym kontekście szczególnie ważne wydaje się, aby wykształcić w sobie umiejętność odpoczywania po powrocie do domu. Taka regeneracja może uchronić nas przed frustracją i innymi negatywnymi konsekwencjami przepracowania.

Aktywność fizyczna

Wielu specjalistów zaleca ruch jako remedium na dolegliwości zarówno natury fizycznej, jak i psychicznej. Jeśli czujesz się obolały po długim staniu lub siedzeniu w pracy, dobrze będzie postawić na jakąś aktywność. Nawet jeśli nic cię nie boli, a tylko czujesz się wyczerpany, doskonałym relaksem może stać się spacer albo wieczorny jogging. Warto ubrać buty do biegania (bardzo ciekawe i niedrogie modele znalazłem np. tutaj: https://lunaobuwie.pl/), wyjść z domu i chociażby powoli, w swoim tempie, przebiec kawałek, wdychając świeże powietrze do płuc. To zawsze przynosi ulgę. Kiedy jednak nie czujesz się na siłach, aby uprawiać jogging, możesz też wykonać proste ćwiczenia rozluźniające albo zrobić sobie dłuższy spacer do parku. Zieleń w otoczeniu podziała szczególnie kojąco na zmysły.

Słuchanie muzyki

Innym sposobem na relaks po pracy może być wsłuchanie się w jakieś łagodne dźwięki. Może to być muzyka klasyczna albo jakaś inna, którą lubisz. Niewskazane jednak, aby był to gatunek wywołujący nerwowość. Na pewno niezbyt relaksująco podziała heavy metal czy też agresywna odmiana rocka. Przy spokojnych melodiach smooth jazzowych można z kolei sprawić sobie poobiednią drzemkę.

Herbata i książka

Warto też zrobić sobie po prostu smaczną herbatę i poświęcić chwilę na czytanie ulubionego gatunku książek. Nie muszą być to żadne ambitne lektury. Nawet lepiej, aby były to książki dość prosto napisane. Dzięki temu umysł nie będzie musiał tak bardzo się na nich skupiać. Warto dać sobie po prostu chwilę z dala od reszty domowników i zgiełku. Może to być właśnie chwila przeznaczona na czytanie albo też na swobodną medytację. Można wówczas posiedzieć w ogrodzie albo w pobliskim parku.

Ciepła kąpiel lub masaż

Świetnym rozwiązaniem jest też zrobienie sobie ciepłej kąpieli z pianą. Podziała ona na pewno rozluźniająco na mięśnie. Uwolni też od stresu umysł. By dodatkowo uatrakcyjnić sobie kąpiel, warto zastosować jakiś z olejków eterycznych. Nie od dziś wiadomo, że zapachy także stanowią ulgę dla zmęczonego ciała i umysłu. Trzeba tylko dobrać taki, który nie będzie zbyt intensywny. Wówczas można wygodnie położyć się w wannie i spędzić czas marząc albo oddając się innym przyjemnym wyobrażeniom. Alternatywą dla kąpieli albo dodatkiem do niej może być także relaksujący masaż. Nie musi być on wykonany przez profesjonalnego masażystę. Równie dobrze można poprosić o niego życiowego partnera. Na pewno z przyjemnością spełni to życzenie. Kiedy zaś mięśnie będą rozmasowane, także umysł będzie czuł się, przynajmniej częściowo, wolny od negatywnych wrażeń.

Warto także szukać nowych, własnych sposobów na odpoczynek po pracy. Każdy ma własne upodobania i dobrze jest się nimi kierować wtedy, kiedy potrzebna jest odrobina relaksu.

1 komentarz

  1. Limea pisze:

    Ja doskonale relaksuję się robiąc zakupy online 🙂 Następuje to przeważnie po wypłacie. Korzystam często ze sklepu https://lunaobuwie.pl/. Znacie go? Wg. mnie najlepszy jeżeli chodzi o bty do pracy i na co dzień.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *