Dofinansowanie dla firm

Krajowy Plan Odbudowy wspiera zarówno mikro, małe, jak i średnie przedsiębiorstwa. Celem jest otrzymanie środków unijnych z Funduszu Odbudowy. Plan ten został stworzony z myślą o wsparciu gospodarki wyniszczonej przez pandemię koronawirusa.

Krajowy plan odbudowy dotacje – co warto wiedzieć?

Krajowy Fundusz Odbudowy jest pewnego typu odpowiedzią na kryzysowe zagrożenia oraz wyzwania, jakie spowodowała pandemia koronawirusa. Złożony jest on z instrumentu na rzecz odbudowy oraz zwiększania odporności. Co więcej, Krajowy Plan Odbudowy ma na celu naprawę szkód gospodarczych oraz społecznych po pandemii, a także uodpornienie oraz przygotowanie gospodarki na przyszłe okoliczności. Obecnie coraz więcej firm korzysta z dotacji. Oferowane są nie tylko środki z Unii Europejskiej, ale też polskie dofinansowania. Pomoc w przyznaniu ich oferowana jest przez renomowaną firmę Argonavi. Dofinansowania dla firm to świetne wsparcie nie tylko dla mikro przedsiębiorstw, ale też małych oraz średnich. Przedsiębiorstwo Argonavi oferuje pomoc w uzyskaniu takiego dofinansowania. Trzeba jednak pamiętać o tym, że dotacje jeszcze nie są wypłacane przez polski rząd, jednak ma się to zmienić w przyszłości. Polska ma otrzymać środki do 2026 roku.

Dotacje dla firm z Krajowego Planu Odbudowy

Na realizację celów zawartych w Krajowym Planie Odbudowy zostało przeznaczonych ponad 58 miliardów euro, z czego 23,9 miliardów w formie bezzwrotnych grantów oraz 34,2 miliardów euro na pożyczki. Bardzo dużo przedsiębiorców może skorzystać z takiej dotacji. Przede wszystkim mowa tutaj o zwykłych Polaków, dzięki wprowadzeniu programów wsparcia źródeł ciepła oraz zwiększeniu efektywności energetycznej budynków. Do tego dolicza się zapewnienie powszechnego dostępu do internetu. Na dotacje pochodzące z Krajowego Planu Odbudowy mogą też liczyć przedsiębiorcy oraz przedsiębiorstwa, które przeznaczą środki na dywersyfikację profilu działalności oraz odbudowę inwestycji. W tym przypadku mowa głównie o najbardziej dotkniętych skutkami pandemii koronawirusa, czyli sektorze turystyki, handlu, gastronomii, a ponadto kultury. Przedsiębiorcy mogą również liczyć na nowe inwestycje na rozbudowę potencjały innowacji, elektromobilności, a dodatkowo wdrożenia zielonych technologii. Dotacje z KPO oferowane są też na rozwój aplikacji oraz usług w zakresie cyfryzacji. Nie można też zapomnieć o budowie oraz modernizacji lokalnych centrów magazynowo-dystrybucyjnych, które również wliczają się w Krajowy Plany Odbudowy. Rynki hurtowe oraz lokalne rynki żywności również mogą liczyć na dotacje. Pomóc w ich uzyskaniu można zdobyć dzięki usługom firmy Argonavi, która od wielu lat działa prężnie na rynku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *