Stół drewniany czy z innego materiału?

Stoły drewniane są niewątpliwie najpopularniejsze. Nie ma domu, w którym nie byłoby drewnianego stołu. Drewniane stoły to elegancja i prostota zarazem. I oczywiście ogromna uniwersalność.

Uniwersalne drewno

Drewniane stoły pasują idealnie do każdego rodzaju pomieszczeń, urządzonych w każdym stylu. Niezależnie czy nasza kuchnia, salon czy jadalnia jest urządzona w stylu skandynawskim, rustykalnym, minimalnym, prowansalskim czy innym – drewniany stół będzie pasował wszędzie. Drewniane stoły można znaleźć w różnych kolorach. Drewniane nie znaczy tylko brązowe. Stoły takie mają kolory od różnych odcieni brązu, przez odcienie szarości po nawet i czerń. Łatwo też do nich dopasować krzesła. Można też kupić je w zestawach z krzesłami. Jeszcze lepszym wyborem będą stoły drewniane rozkładane.

Elegancja i trwałość

Drewniane stoły są bardzo eleganckie i trwałe, pod warunkiem oczywiście, że się o nie odpowiednio dba. Zadbany stół drewniany potrafi nabrać jeszcze bardziej szlachetnego wyglądu i zyskać mocno na wartości. Taki stół to świetny pomysł na rodzinną pamiątkę przechodzącą z pokolenia na pokolenie. Drewniany stół dodaje pomieszczeniu elegancji, uroku i niepowtarzalnego klimatu. Pasuje na niego każde nakrycie – czy to cerata, czy obrus czy serweta.

Blat drewniany, a nogi z innego materiału

Obrusy jednorazoweNa rynku można znaleźć różnego rodzaju stoły, nie tylko całe z drewna, ale także z drewnianymi blatami i nogami wykonanymi z innych materiałów. Najczęściej nogi wykonane są z metalu. Wybór takiego stołu będzie zależał w dużej mierze od rodzaju podłogi w pomieszczeniu, w którym stół ma stać. Metalowe nogi mogą bowiem zarysować i zniszczyć panele czy płytki. W przypadku jednak kamiennej posadzki metalowe nogi będą dobrym wyborem.

Jakie drewno jest najlepsze?

Drewniane stoły wykonywane są z różnych rodzajów drewna. Niekwestionowanym królem jest tutaj dąb. Jest bowiem nie tylko piękny, ale też odporny na zniszczenia i trwały. Porównywalną twardość i trwałość jak dąb, ma jesion. Jeśli zaś wolimy ciemny stół, mamy do wyboru orzech amerykański, mahoń czy heban. Oczywiście możemy wybrać drewno i zamówić stół u stolarza zamiast kupować w sklepie.

Stoły z innych materiałów

Oprócz stołów drewnianych, dostępne na rynku są także stoły wykonane z innych materiałów. Plastikowe stoły to raczej wybór głównie do ogrodu, ale do mieszkania zamiast drewnianego, można wybrać stół wykonany z płyty laminowanej czy nawet kamienny. Wszystko zależy od wystroju pomieszczenia, w jakim ma stać, a także oczywiście od naszych upodobań.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *