Alergia na roztocza – czy oczyszczacz powietrza będzie pomocny?

Roztocza są prawdziwą zmorą wielu alergików. Te niewielkie, niewidoczne gołym okiem stworzonka towarzyszą nam na co dzień i raczej nie ma szans, aby całkowicie się ich pozbyć. Można natomiast na wiele sposobów ograniczyć ich liczebność oraz wpływ na nasze zdrowie.

Roztocza to mikroskopijnej wielkości pajęczaki, które żyją w naszych domach i mieszkaniach, a nawet na powierzchni naszej skóry. Żywią się one drobinkami kurzu oraz fragmentami naskórka, który łuszczy się każdego dnia. Roztoczom sprzyjają ciepłe, nieco wilgotne warunki. Świetnie czują się w materacach, pościeli, dywanach, materiałowych zasłonach, a także w ubraniach. Obecność roztoczy jest szczególnie uciążliwa dla osób, które są na nie uczulone. Wtedy pojawiają się liczne reakcje alergiczne – katar, kaszel, zapchany nos, świąd i pokrzywka, a nawet problemy z oddychaniem czy astma alergiczna. Jeśli mamy stwierdzone uczulenie na roztocza, warto szukać ratunku i starać się jak najlepiej chronić przed tymi uciążliwymi pajęczakami.

Pozbądź się niepotrzebnych zbieraczy kurzu

Osoby uczulone na roztocza i kurz powinny bardzo uważnie urządzać swoje domy i mieszkania. Najlepiej, aby wystrój wnętrza był jak najprostszy i łatwy do utrzymania czystości. Trzeba zrezygnować z grubych dywanów, miękkich narzut na łóżka, zasłon, a także wszelkich zbierających kurz dekoracji. Im będzie czyściej i bardziej sterylnie, tym gorsze warunki do rozwoju będą miały roztocza, a także inne drobnoustroje chorobotwórcze. Jeśli mamy uczulenie na roztocza, musimy pamiętać o regularnym wietrzeniu mieszkania i wymianie powietrza. Dzięki temu spora ilość tych drobnych pajęczaków będzie usuwana. Dobrym rozwiązaniem jest też korzystanie z różnych rozwiązań technologicznych czy sprawdzonych udogodnień, które zostały stworzone z myślą o osobach cierpiących na różnego rodzaju alergie. Jednym z takich rozwiązań z pewnością są oczyszczacze powietrza.

Czysto, świeżo i bez roztoczy

Oczyszczacze powietrza to urządzenia, które bardzo dobrze sprawdzają się w domach, mieszkaniach, a także pomieszczeniach biurowych. Można je bez problemu dopasować do wielkości wnętrza, a także do indywidualnych potrzeb. Oczyszczacz powietrza pochłania powietrze unoszące się w pomieszczeniu i przepuszcza je przez specjalny filtr. Zatrzymuje on roztocza, drobinki kurzu, alergenów oraz drobnoustrojów chorobotwórczych, a wypuszcza z powrotem do pomieszczenia czyste, świeże powietrze. Producenci oczyszczaczy oferują też ciekawe modele z opcją jonizacji powietrza czy nawilżania, co dodatkowo korzystnie wpływa na osoby przebywające we wnętrzu. Jeśli do końca nie mamy pewności czy oczyszczacz na roztocza zadziała, warto po prostu go wypróbować. Użytkownicy dobrych i sprawdzonych oczyszczaczy powietrza są bardzo zadowoleni z ich działania i zapewniają, że w krótkim czasie te niewielkie urządzenia potrafią znacznie polepszyć komfort życia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *