Dywany shaggy – co mają w sobie te kudłacze uwielbiane od dekad?

Na całym świecie przeszedł szał na dywany typu shaggy w latach 70-tych XX wieku, kiedy modnym trendem w projektowaniu domów było umieszczanie go od ściany do ściany w kolorach takich jak bordowy, zebrane złoto i awokado. Podczas gdy dywany shaggy z dekady disco wypadły z mody, nowoczesne dywany i dywaniki shaggy nadal zajmują ważne miejsce w wielu profesjonalnych projektach wnętrz. Te dywany nie zostały również wynalezione w latach 70-tych – dywany tego rodzaju były obecne od setek lat w różnych kulturach, od greckich dywanów flokati po skandynawskie dywany rya, które powstały w XV wieku, aż do tego jak pięknie dzisiaj prezentują się projekty takie jak dywan shaggy w sklepie kochamydywany.pl.

Za co kochamy kudłate dywany?

Dywany Shaggy są stylowe, dodają odrobinę szyku pomieszczeniu. Te miękkie, teksturowane dywany można zastosować w niemal każdym projekcie pomieszczenia, od sypialni, przez salony, po domowe biura. Mają również właściwości izolacyjne i są świetnym zimowym akcentem, zapewniając ciepłe, przytulne wytchnienie od zimnych płytek i parkietu, gdy temperatura spada poniżej zera. Chociaż dywany tego typu są niezwykle wygodne ze względu na miękkie włókna wełniane, trudno je czyścić z tego samego powodu. Oto kilka rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przed dodaniem jednego z takich dywanów do wnętrza swojego domu.

Brud, okruchy, strzępy i prawie wszystko inne utknie między włóknami, a odkurzanie dywanika nie jest zalecane. Dlatego, chociaż dywan typu shaggy może dobrze działać w salonie lub sypialni, może nie być najlepszym wyborem do jadalni lub obszaru o dużym natężeniu ruchu, gdzie obfitują cząsteczki jedzenia i brud. Mimo to, dywany shaggy można spokojnie wyczyścić. Ich profesjonalne czyszczenie co 18 do 24 miesięcy to najłatwiejsza metoda czyszczenia. Ale pamiętaj, aby usuwać rozlane i plamy na dywanach kudłatych niemal natychmiast, w przeciwnym razie staną się one trwałym dodatkiem do Twojego wystroju – zwłaszcza jeśli zdecydujesz się na biały dywan kudłaty, chcąc w domu uzyskać efekt vintage lub modowy, czy glamour.

Te długie, miękkie, kudłate włókna zatrzymują również uciążliwe alergeny, takie jak kurz i sierść zwierząt, co może: obniżyć jakość powietrza w domu lub być źródłem dyskomfortu dla alergików. Jeśli chcesz uniknąć kłopotów z samodzielnym czyszczeniem dywanów kudłatych (dywany kudłate są ciężkie, gdy są mokre, zwłaszcza większe), możesz je profesjonalnie wyczyścić – to wcale nie jest drogie. Pamiętaj jednak, że firmy zajmujące się czyszczeniem dywanów często pobierają więcej opłat za metr kwadratowy za czyszczenie dywanów kudłatych, ponieważ dla nich też nie jest to łatwe! Ponieważ dywany kudłate wymagają regularnego czyszczenia i konserwacji, mogą stać się drogim dodatkiem do Twojego domu w ciągu całego okresu użytkowania. Ale dla wielu stylowych właścicieli domów stylowy wygląd i luksusowy wygląd są tego warte! Aby poczuć miękkie, wełniane włókna kudłatego dywanu i zdecydować, czy ta niezwykle luksusowa i wymagająca konserwacji wykładzina będzie odpowiednia dla Twojego domu, odwiedź sklep Kocham Dywany i wybierz coś dla siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *