Wszechstronne panele poliwęglanowe – poznaj ich zalety!

Jeśli chodzi o wybór odpowiedniego tworzywa sztucznego do danego zadania, nie szukaj dalej niż panele poliwęglanowe z Techplast. Ten materiał jest prawie niezniszczalny i zwykle występuje w dwóch różnych iteracjach jak:

• wielowarstwowy poliwęglan, który jest strukturalnym arkuszem z pustymi w środku komorami powietrznymi
• lity poliwęglan, który jest przezroczystym, płaskim pokryciem przypominającym szkło

Oba te panele poliwęglanowe mają swoje własne wyraźne zalety i często sprowadzają się do tego, że jest to bardziej estetyczne dla projektu, niż funkcjonalność paneli wchodzących w grę.

Panele poliwęglanowe – wszystko, co musisz wiedzieć!

Czy tego typu panele rysują się? Podczas gdy panele z tworzywa sztucznego i szkła są podatne na zarysowania, przezroczysta powierzchnia arkuszy poliwęglanu jest materiałem utwardzonym, aby wytrzymać wysoki poziom odporności. Jeśli kawałek szkła zostanie zarysowany, szkło pęka w postaci drobnych odłamków, a rysa nie jest bardzo widoczna dla ludzkiego oka. Alternatywnie, gdy panele z tworzywa sztucznego są porysowane, fragmenty nie odrywają się, przesuwają się w inne miejsce, pozostawiając widoczne wgłębienie uniesione na powierzchni. Tego rodzaju efekt należy wziąć pod uwagę decydując się na zastosowanie folii z tworzywa sztucznego. Z drugiej strony o wiele trudniej jest spowodować pęknięcia paneli poliwęglanowych, ponieważ nawet jeśli jest o połowę lżejsze od szkła, w rzeczywistości jest ponad 200 razy mocniejsze niż szkło. Jest również elastyczny, zachowując poziom wytrzymałości i sztywność. Dlatego panele poliwęglanowe są często używane jako osłona ruchomych części maszyn, przednich szyb maszyn rolniczych i ekranów bezpieczeństwa.

Czy panele z poliwęglanu się wyginają? Ten rodzaj paneli nie wygina się, co daje o wiele większą elastyczność, jeśli chodzi o projekt projektu. Większe arkusze będą miały zagięcie o większym promieniu i będą dobrze dopasowane do łukowatych dachów. Im większa grubość i mniejszy rozmiar panelu, tym trudniej będzie go zgiąć.

Zalety paneli poliwęglanowych

Istnieje wiele różnych systemów wykorzystujących panele z poliwęglanu. Jednym z takich przykładów jest wentylowany system deszczowy, który nadaje konstrukcji estetyczny wygląd zewnętrzny, a jednocześnie skutecznie izoluje konstrukcję przed wszelkimi uszkodzeniami, które mogą być spowodowane niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Dzięki szczelinie powietrznej istnieje dużo naturalnej wentylacji, która pozwoli izolacji pozostać suchą i skutecznie działać przez długi czas. Mówi się, że około 40% zużycia energii pierwotnej pochodzi z samego budynku, dlatego system ten jest tak skuteczny, jeśli chodzi o oszczędzanie na kosztach energii. Ta dodatkowa forma ochrony jest idealnym rodzajem izolacji do wykonywanego zadania. Co najważniejsze, jest szybki i łatwy w montażu, a także duży wybór, jeśli chodzi o wzornictwo i kolor paneli. Jak widać – panele poliwęglanowe naprawdę są warte uwagi – nawet dla wymagających.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *