Najczęstszym problemem seksualnym dla cukrzyka są – zaburzenia erekcji!

Jeśli jesteś mężczyzną chorym na cukrzycę, mamy dobre i złe wieści na temat Twojego życia seksualnego.

Zła wiadomość: mężczyźni z cukrzycą trzy razy częściej zgłaszają problemy z seksem niż mężczyźni bez cukrzycy. Najczęstszym problemem seksualnym są zaburzenia erekcji – czasami nazywane impotencją. Co gorsza, ponieważ zaburzenia erekcji są tak prywatną kwestią, wielu mężczyzn czuje się zawstydzonych rozmową o problemie ze swoim lekarzem, a nawet z partnerem, więc problem nigdy nie jest rozwiązany.

Dobra wiadomość: zaburzenia erekcji to jedno z najbardziej uleczalnych powikłań cukrzycy. W rzeczywistości ponad 95 procent przypadków można skutecznie wyleczyć. Dzięki dostępnym sprawdzonym metodom leczenia takim jak https://www.aptekakamagra.pl/kamagra.html diabetycy z zaburzeniami erekcji mają różne możliwości. To nie jest coś, z czym ty – lub twój partner – powinniście żyć.

Czym są zaburzenia erekcji – a czym nie

Zaburzona erekcja oznacza powtarzającą się niezdolność do osiągnięcia lub utrzymania erekcji wystarczającej do stosunku płciowego. Chociaż wigor seksualny ogólnie spada wraz z wiekiem, mężczyzna, który jest zdrowy fizycznie i emocjonalnie, powinien być w stanie wywołać erekcję i cieszyć się stosunkiem płciowym, niezależnie od swojego wieku. Zaburzenia erekcji nie są nieuniknioną częścią procesu starzenia.

Sporadyczne niepowodzenie w osiągnięciu erekcji nie jest zaburzeniem. To powiedzenie jest prawdziwe: to naprawdę zdarza się każdemu. Wszyscy mężczyźni mają sporadyczne trudności z erekcją, zwykle związane ze zmęczeniem, chorobą, używaniem alkoholu lub narkotyków lub stresem. To nie jest zabawne, ale jest całkowicie normalne.

Zmniejszone zainteresowanie seksem też nie jest zaburzeniem erekcji – to nawet pojawia się, gdy mężczyzna jest zainteresowany seksem, ale nadal nie może osiągnąć lub utrzymać erekcji. Wielu mężczyzn z cukrzycą doświadcza również obniżonego popędu seksualnego, często w wyniku zaburzeń równowagi hormonalnej lub depresji. Zmniejszony popęd seksualny jest dość uleczalny, ale jest traktowany inaczej niż zaburzenia erekcji.

Problemy z wytryskiem? Takie problemy często wskazują na problem strukturalny z penisem. Najczęstszym leczeniem jest zabieg chirurgiczny.

Jak cukrzyca powoduje zaburzenia erekcji

Ludzka reakcja seksualna wymaga kilku różnych funkcji organizmu, aby działać prawidłowo i razem: nerwów, naczyń krwionośnych, hormonów i psychiki. Niestety cukrzyca – a nawet leczenie cukrzycy – może wpływać na wiele z tych funkcji.

Nerwy: jednym z najczęstszych powikłań cukrzycy jest neuropatia lub uszkodzenie nerwów. Erekcja jest funkcją przywspółczulnego układu nerwowego, ale orgazm i wytrysk są kontrolowane przez układ współczulny. Neuropatia któregokolwiek z systemów może powodować zaburzenia erekcji.

Naczynia krwionośne: cukrzyca uszkadza naczynia krwionośne, zwłaszcza najmniejsze naczynia krwionośne, takie jak penis. Cukrzyca może również powodować choroby serca i inne problemy z krążeniem. Prawidłowy przepływ krwi jest absolutnie niezbędny do osiągnięcia erekcji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *