Kominki elektryczne a systemy tradycyjne – co warto wiedzieć?

Kominek poprawia atmosferę w domu, ale jego instalacja może być kosztowna i wymagać wielu czynności konserwacyjnych. Jeśli nie masz komina lub po prostu chcesz uniknąć kłopotów z kominkiem opalanym drewnem lub gazem, kominki elektryczne kamienne stanowią alternatywę dla tradycyjnych systemów. Występują w wielu różnych stylach, ale generalnie kominki elektryczne wykorzystują lustra i światła LED, aby naśladować wygląd płomienia.

Elektryczny kominek może być wykonany z:

  • metalu,

  • drewna,

  • kamienia.

Instalacja elektryczna kominka – kominki elektryczne wymagają znacznie mniej kłopotów niż tradycyjne wkłady kominkowe opalane drewnem lub gazowe. Ponieważ nie potrzebują przewodów gazowych, komina ani innej infrastruktury, możesz zainstalować kominek elektryczny w dowolnym miejscu, w którym masz gniazdko elektryczne, a także w domach, w których kominki nie są dostępne.

Widać duże zainteresowanie ludzi, którzy mieszkają w wieżowcach lub mieszkaniach właśnie tym rozwiązaniem kominkowym, ponieważ zazwyczaj nie mogą instalować kominków na drewno lub gaz, a wiele z tych miejsc w ogóle nie ma gazu.

Są lepsze – kominki elektryczne nie wydzielają szkodliwych oparów, takich jak dwutlenek węgla i tlenek węgla, kominki elektryczne nie wymagają komina, wentylacji ani monitoringu i konserwacji bez wentylacyjnego kominka gazowego. Nie wytwarzają również sadzy ani popiołu, dzięki czemu są łatwe w czyszczeniu i utrzymaniu. Większość właścicieli domów może samodzielnie wykonać instalację kominka elektrycznego – wszystko, czego potrzebujesz, to gniazdko elektryczne, które może być tak proste, jak powieszenie go na ścianie.

Mając na uwadze bardziej złożone pomysły na dekorację domu, takie jak wstawienie go w ścianę, możesz potrzebować stolarza lub elektryka, który zajmie się tymi detalami, ale element kominka nie wymaga profesjonalnej wiedzy. Ponieważ kominki elektryczne nie spalają ani nie używają paliwa palnego, nie korodują i nie zużywają się bardzo powoli, dzięki czemu mogą trwać wiele lat dłużej niż ich klasyczne odpowiedniki. Warto jednak uzyskać więcej wskazówek dotyczących bezpieczeństwa kominków elektrycznych, najlepiej bezpośrednio od sprzedawcy, czy producenta.

Co warto wiedzieć o tego rodzaju kominkach?

Chociaż ostatnie postępy technologiczne poprawiły estetykę kominków elektrycznych, ich symulowany ogień nadal wydaje się fałszywy w porównaniu z autentycznymi płomieniami. Ponieważ są zależne od źródła energii, kominki elektryczne nie zapalą ani nie ogrzeją Twojego domu w przypadku przerwy w dostawie prądu lub burzy. Również kominki elektryczne wiążą się z wyższymi kosztami eksploatacji.

Najlepsze jest jednak to, że kominki elektryczne są dostępne w szerokiej gamie wzorów, od eleganckich i nowoczesnych po tradycyjne drewniane, co czyni je idealnymi do szerokiej gamy pomysłów na dekorację kominków. Możesz je wbudować, powiesić na ścianie lub umieścić w szafce, aby stały się meblem.. Możesz też zrezygnować z nowoczesnego projektu kominka i zainstalować elektryczny wkład kominkowy w istniejącym otworze kominkowym z cegły lub kamienia, aby stworzyć bardzo tradycyjną atmosferę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *