Filmy reklamowe – kupuj to co widzisz!

W dzisiejszych czasach, każdy przedsiębiorca wie, jak istotne jest promowanie swoich produktów czy usług. Formy promocyjnie nieustannie się zmieniają biegnąc z duchem postępu. Jakiś czas temu do przedstawienia się wystarczyły ulotki, plakaty i wizytówki. Obecnie, niezbędne jest posiadanie strony internetowej oraz kont w SocialMediach, aby pozyskiwać nowych klientów. Skoro żyjemy w epoce oglądactwa, to kolejnym krokiem do promocji jest film reklamowy.

Czym są filmy reklamowe i do czego nam służą?

Filmy reklamowe, filmy promocyjne to przede wszystkim krótkie filmy trwające od 30 do 45 sekund, o mocnym i jasnym przekazie, mające przekonywać potencjalnych klientów do zakupów i korzystania z ich usług. Promocyjne filmy służą także do wykreowania świadomości danej marki. Tworzymy je po to, aby w krótkim czasie ich trwania zaciekawić oglądającego i pobudzić nasze emocje do działania. Filmy reklamowe, spoty reklamowe, czy filmy promocyjne to najskuteczniejsze formy przekazu. Do ich produkcji wykorzystujemy różnego rodzaju media, takie jak zdjęcia, film, animacja, muzyka, lektor, a do ich realizacji, profesjonalny sprzęt najwyższej jakości. Wiele firm na swoich stronach internetowych pokazuje jak powstaje produkcja video, od scenariusza, przez realizację, po postprodukcję, jak np. Thundercut – produkcja filmów warszawa.

Podzielmy je na kategorie

Film promocyjny.

To filmy, które prezentują konkretne cechy firm, usług, lub produktów. Filmy promocyjne, maja ten sam charakter co spoty reklamowe, mogą być stałe lub ograniczone w czasie, jak “promocje świąteczne”. Zadaniem filmu jest nakłonienie do konkretnego działania – zakupu produktu, skorzystania z programu lojalnościowego, czy rejestracji na stronie internetowej.

Filmy korporacyjne.

Inaczej film wizerunkowy to najlepsza wizytówka firmy. Produkcja wideo pozwala na zbudowanie pozytywnego wizerunku korporacji. Ukazuje jej działalność, potencjał, sposób funkcjonowania i filozofię. Ten rodzaj filmu, często występuje w formie prezentacji multimedialnej na szkoleniach, konferencjach, czy targach.

Reklamowe filmy instruktażowe.

Film ten tworzymy, aby przedstawić sposób działania jakiejś usługi, lub produktu, np. jak się poruszać po portalu społecznościowym, czy jak kłaść panele podłogowe. Głównie tego filmu używa się podczas tradycyjnych szkoleń.

Filmy prezentacyjne

Ten film reklamowy jest połączeniem filmu o marce oraz filmu instruktażowego. Dzięki temu można zobaczyć samą ideę oraz sposób działania produktu.

Co nas przyciąga?

Człowiek jest taką istotą, że przeważnie dobrze pamięta te momenty ze swojego życia, którym towarzyszyły silne emocje, dobre i złe. Nasze reakcje emocjonalne napędzają nas do działań. Jeżeli coś nas zaskoczy, rozweseli, przestraszy lub zadziwi, to w każdym z tych przypadków ciekawi nas ciąg dalszy. Produkcja spotów reklamowych to przede wszystkim kumulacja wszystkich emocji jakie może wywołać dany temat.

Produkcja filmów reklamowych – polska czołówka.

Produkcja filmów promocyjnych poza stroną www, to podstawa w promowaniu każdej firmy. Obecnie praktycznie w każdym większym mieście można spotkać agencję reklamową, studio fotografii, czy studio filmowe. Pod względem jakości, złożoności i pomysłowości, produkcje filmowe Warszawa cieszą się największym powodzeniem w Polsce, oto kilka czołowych polskich producentów:

  • produkcja filmowa Warszawa – Studio filmowe Warszawa;
  • filmy reklamowe Warszawa – PJ Films Studio;
  • filmy reklamowe Wrocław – JSQFilm;
  • filmy reklamowe Kraków – Krk Studio.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *