Gotowa platforma czy własny sklep?

Przedsiębiorcy działający online otrzymują wiele korzyści ze sprzedaży produktów w Internecie. Na przykład mogą sprzedawać przedmioty przez całą dobę i docierać do większej grupy docelowej w porównaniu do sklepów fizycznych.

Istnieje jednak kilka opcji sprzedaży online. Niektórzy detaliści tworzą własne witryny handlu elektronicznego, podczas gdy inni korzystają z platform internetowych. Jeśli masz wątpliwości, czy wybrać dla swojej firmy sprzedaż na jednej z gotowych platform, jak Allegro czy też postawić własny sklep www – ten artykuł pomoże ci podjąć właściwą decyzję. Warto też zapoznać się z treścią dostępną pod linkiem: https://sprzedaznaallegro.pl/czy-sprzedaz-na-allegro-sie-oplaca/ .

Poniżej zebraliśmy zalety i wady sprzedaży przedmiotów za pośrednictwem platformy handlowej i własnego sklepu internetowego.

Różnica między sklepem internetowym a platformą handlową

Jeśli jesteś gotowy wejść na rynek e-commerce ze swoimi produktami, istnieje wiele opcji do wyboru. Możesz zacząć sprzedawać na istniejącym rynku lub zainwestować w rozwój osobistego sklepu internetowego. Kontynuuj czytanie, aby poznać różnicę między tymi opcjami.

Jedną z zalet platform handlowych jest to, że strona internetowa zawiera wielu sprzedawców detalicznych i kupujących.

Rynek online oznacza, że ​​na stronie znajduje się wielu sprzedawców detalicznych i kupujących. Najpopularniejsze rynki w Polsce to eBay, Amazon, Olx i Allegro. Możesz utworzyć konto sprzedawcy i od razu zacząć sprzedawać swoje produkty.

Zalety e-commerce dla przedsiębiorców obejmują to, że sklep internetowy należy do Twojej konkretnej firmy lub marki. Posiadanie witryny e-commerce oznacza, że ​​sklep internetowy należy do konkretnej firmy lub marki. Możesz opracować taką stronę za pomocą platformy SaaS lub platformy e-commerce typu open source. Własny e-sklep możesz zbudować także w bardzo krótkim czasie poprzez skorzystanie z gotowego szablonu kreatora stron internetowych. Daje to również możliwości takie jak:

  • prowadzenie kampanii marketingowych,

  • budowanie lojalności klientów.

e-commerceJednak wybór tych dwóch sposobów sprzedaży online może być trudny. Czemu? Ponieważ budowa sklepu internetowego wymaga znacznych inwestycji, a sprzedaż na rynku jest bezpłatna. Istnieje jednak wysoki poziom konkurencji na rynkach między sprzedawcami. Ponadto nie zapewniają takich samych możliwości brandingu i personalizacji, jak strony internetowe e-commerce.

Aby wybrać najlepszą opcję, rzućmy okiem na ten temat bardziej.

Allegro – warto?

Platformy handlowe, w szczególności w Polsce Allegro, są bardzo popularne wśród sprzedawców internetowych i kupujących. Mówiąc ściślej, są genialnym narzędziem sprzedaży. Sukces Allegro jest napędzany przez małe i średnie firmy. Używają tego rynku jako strony trzeciej ze względu na jego potężne możliwości logistyczne. Wielu sprzedawców internetowych lubi sprzedawać na dwustronnym rynku, ponieważ jest to bardzo opłacalne. Ponadto upraszcza proces sprzedaży online. W przeciwieństwie do tworzenia witryny e-commerce od podstaw, utworzenie konta sprzedawcy nie zajmuje dużo czasu i inwestycji. Kolejną zaletą rynków internetowych jest duże zaufanie kupujących.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *