Gry online cechują się tym, że są dostępne w sieci i zapewniają ciekawą rozrywkę

Gry online cechują się tym, że są dostępne w sieci i zapewniają ciekawą rozrywkę. Jednymi z najpopularniejszych są gry takie jak: howrse, margonem, roblox.

Howrse

Howrse to interesująca gra online da miłośników koni. Każdy gracz na początku musi założyć darmowe konto i odebrać swojego kucyka. Następnie przystępuje do opieki nad nim, karmienia i wychowywania, a także tresowania. Wyszkolony koń może startować w ciekawych konkursach i współzawodniczyć z innymi (szczególnie popularne są gonitwy).

Howrse jest grą dla każdego, nawet dla dzieci. Początkowo gracz mierzy się z samouczkiem, wykonując serię zadań, co pozwoli zapoznać się przebiegiem gry. Gracze uczą się także tego, jak krzyżować konie i tworzyć nowe okazy. Każdego konia można personalizować, nadawać mu imię i pożądane cechy. Aby uzyskać dostęp do dodatkowych udogodnień, można je wykupić za pieniądze. Gracz wybiera, czy chce być trenerem, czy hodowcą koni – od tego zależy jego dalsza ścieżka kariery w howrse.

Margonem

MMO - Massive Multiplayer OnlineMargonem to dynamiczna gra komputerowa. Jej świat składa się z dziewięciu miast; Ithan, Torneg, Karka-han, Werbin, Eder, Mythar, Nithal, Tuzmer i Thuzal. W każdym z nich znajduje się większość NPC, zlecających zadania do wykonania graczom, posiadających sklepy i udoskonalających ich umiejętności. Właśnie w tych miejscach znajdują się bohaterowie po śmierci. Gracze zdobywają umiejętności, zabijając potwory znajdujące się w okolicznych terenach.

Margonem jest nazwą krainy w grze, gdzie można wybrać, kim chcemy być; wojownikiem, paladynem, tancerzem ostrzy, magiem, łowcą lub tropicielem. Wybór wpływa na dalsza grę i zadania do wykonania. Trzeba zdobywać nowe poziomy i uczyć bohatera nowych umiejętności. Podczas walk można zdobyć niezbędny ekwipunek, pomocny w grze. Gracze mogą komunikować się na czacie, tworzyć wspólne walki. Jeśli bohater gry umrze, trzeba poczekać pewien czas, aż odzyska przytomność.

Roblox

Roblox to gra, w której gracze sami tworzą wirtualną rzeczywistość – postacie, miejsca itp. “Robux” jest walutą, którą można zakupić, aby uzyskać dostęp do nowych przedmiotów. “Builders Club” natomiast

zrzesza uczestników, którzy wykupili abonament. Gra powstała w 2006 roku (stworzyło ją amerykańskie studio Roblox Corporation). Na czym dokładnie polega rozgrywka? Wszystko zależy od graczy – to oni tworzą wirtualny świat, przedmioty i miejsca akcji, za pomocą map z klocków podobnych do klocków Lego. Ta gra jest darmowa, ale można też wykupić wspomnianą wyżej walutę. Program “Roblox Studio” umożliwia tworzenie różnych symulacji i map potrzebnych w grze. Gra jest dostępna na platformach tj; Windows, Windows 10 (jako osobna aplikacja w sklepie Microsoft), macOS, Xbox One, Android, iOS oraz Fire OS. Wykorzystuje ona gogle wirtualnej rzeczywistości Oculus Rift oraz HTC Vive. Cechuje się kreatywnością i rozwija umiejętność planowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *