Przerwa od pracy, czas dla rodziny – jak znaleźć rower dla dziecka?

Maj to okres w którym wiele osób szuka odpowiedzi na pytanie jaki rower dla dziecka na komunie – ale co ważne, warto sobie zadać to pytanie również, jeśli ma się młodsze dziecko i chce się mu zapewnić odpowiedni sprzęt do wspaniałej aktywności fizycznej, jaką jest właśnie jazda na rowerze.

Rozmiar koła, hamulce, ach! Znalezienie najlepszego roweru dla Twojego dziecka (czyli również takiego który pasuje do Twojego budżetu!) nie jest tak proste, jak się wydaje. Który rower jest najlepszy dla Twojego dziecka? Czy rower dziecięcy o wartości 1000- złotych w jest o wiele lepszy niż rowery dziecięce za połowę tej ceny?

Oto nasz krótki poradnik dla ekspertów, który pomoże Ci znaleźć najlepszy rower dla Twojego dziecka!

Jakiego rozmiar roweru potrzebuje moje dziecko?

Rozmiar kół jest najczęściej stosowanym wskaźnikiem rozmiaru dla rowerów dziecięcych, a większość producentów stosuje wiek i wzrost dziecka, aby wrzucić je w kategorię rozmiaru koła.

Rozmiar koła zależy od jego średnicy, a rozmiar roweru zależy od tego rozmiaru koła. Rower z kołami 12 ″ zostanie sklasyfikowany w ten sposób i tak dalej. Standardowe rozmiary rowerów dziecięcych to 12 14, 14 ″, 16 ″, 20 ″ i 24 ″. Im wyższe dziecko, tym większy będzie ich rozmiar.

Ale to nie takie proste ! Ze względu na różnice w konstrukcji ramy minimalna wysokość siedziska dwóch rowerów o tym samym rozmiarze koła może się różnić do 5 ″! W rezultacie jest to wysokość twojego dziecka (krocza do podłogi), która jest tym co najważniejsze, jeśli chodzi o znalezienie idealnego dopasowania! Uzbrojony w tą wiedzę, będziesz mógł zawęzić rozmiar roweru, który jest najlepszy dla Twojego dziecka. Sporo ciekawych propozycji znajdziesz na przykład na stronie: https://gilickibike.pl/39-rowery-dla-dzieci.

Po zawężeniu rozmiaru koła porównaj wysokość siedzenia roweru z wyżej podkreślonym wymiarem dziecka. Dla początkujących rowerzystów minimalna wysokość siedziska roweru powinna tym bardziej pasować idealnie, aby maluch się nie zniechęcić. Pamiętaj też, że jeśli będziesz kiedykolwiek potrzebował bardziej szczegółowych informacji na temat tego, jak dopasować rower do swojego dziecka – warto porozmawiać ze sprzedawcą i skorzystać z jego profesjonalnej rady fachowca. To jakby nie patrzeć najlepszy sposób na znalezienie idealnego roweru dla dziecka. Możesz sam się o tym przekonać!

Wysokość siedziska

Wysokość siedziska roweru to odległość między podłożem a najniższą częścią siodła. Wysokość siedziska jest najdokładniejszym wskaźnikiem tego, jak rower będzie pasował do Twojego dziecka. Ze względu na różnice w konstrukcji ramy, rowery z oponami o tym samym rozmiarze mogą pasować do dziecka zupełnie inaczej.

Większość producentów rowerów nie podaje minimalnej i maksymalnej wysokości siedziska swoich rowerów, więc te pomiary mogą być trudne do uzyskania. Znów trzeba będzie dopytać. Jaka jest odpowiednia wysokość siedzenia dla Twojego dziecka? Siedzenie na rowerze twojego dziecka powinno być ustawione w odniesieniu do jego krocza. To samo dotyczy dzieci przechodzących z roweru biegowego, lub trójkołowego na normalny.

[TB]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *