Internetowe portfolio początkowego fotografa – zlecić czy zrobić samemu?

Dzisiejszy świat niezaprzeczalnie jest zdominowany przez siłę internetu. Ludzie korzystają z niego na każdym krańcu świata. Dostęp do internetowej sieci ma w zasadzie każdy, kto tylko posiada jakieś z wielu urządzeń, których funkcją jest korzystanie z internetu. Niegdyś były to tylko komputery stacjonarne, później laptopy. Aktualnie do internetowej sieci można wejść za pośrednictwem większości urządzeń mobilnych takich jak przede wszystkim telefony komórkowe.

portrait-2025447_960_720

Internet ma ogromny zasięg dlatego jest bardzo przydatny, chociażby w wielu zawodach. Jedną z profesji, która zdecydowanie korzysta na działaniu internetu jest zawód fotografa. Internetowy zasięg sprawia, że łatwo jest trafić do wielu odbiorców jednocześnie i tym kieruje się miłośnik fotografii pragnący zarobić na swojej pasji.

Aby odnaleźć swoje miejsce w świecie fotografii należy najpierw przygotować ku temu odpowiedni grunt. Najlepiej rozpocząć od internetowego portfolio, gdyż tym samym pozwalamy na to, by nasze prace zostały ocenione i zweryfikowane przez innych ludzi. Czy portfolio początkujący fotograf powinien zrobić sam czy też lepiej zlecić je komuś innemu, może bardziej obeznanemu w tej dziedzinie?

To już indywidualna kwestia każdego. Decydując się na samodzielne utworzenie swojego portfolio mamy pełną swobodę i kontrolę nad jego tworzeniem. Sami odpowiadamy za jego charakter, dobieramy tempo pracy i czuwamy nad ostatecznym wyglądem tego zbioru zdjęć. Swego rodzaju pułapką w tej kwestii może być wspomniane tempo pracy, które jest nadawane wyłącznie przez nas samych. Jeżeli działamy szybko i sprawnie- nie ma najmniejszego problemu. Z kolei gdy tworzenie portfolio idzie nam dość opornie i bardzo powoli, wtedy chyba jednak warto skorzystać z pomocy kogoś kto będzie być może bardziej zmotywowany. Jeżeli chcemy całkowicie samodzielnie stworzyć swoje portfolio z pomocą mogą nam przyjść gotowe szablony, które są już ogólnodostępne w sieci. Zatem nawet jeśli jakoś szczególnie nie znamy się na tworzeniu tego typu stron, szablony przyjdą nam z pomocą.

Druga opcja to skorzystanie z pomocy profesjonalisty w tworzeniu takich stron. W tym przypadku na pewno musimy się liczyć z faktem, że będziemy musieli opłacić tego typu usługi. Ale z drugiej strony dzięki skorzystaniu z takiej opcji nasze portfolio może wyglądać ciekawiej niż inne. Może być bardziej pomysłowe, oryginalne i wyróżniające się w morzu ofert innych początkujących fotografów. Ten czynnik zdecydowanie przemawia za zleceniem stworzenia tej strony komuś kto się na tym zna. Zwłaszcza, że obecnie zawód fotografa to dość oblegany kierunek i aby znaleźć w nim miejsce dla siebie najlepiej mieć coś charakterystycznego, co przyciągnie klientów. Zatem mamy do wyboru dwie drogi- postawić na całkowitą samodzielność lub zlecić komuś stworzenie własnego portfolio. Żadna z tych opcji nie jest zła. Gdy tworzymy portfolio sami, trzeba wiedzieć jak się do tego zabrać. Z kolei zlecając tę pracę komuś musimy liczyć się z pewnymi kosztami. Decyzja należy do nas.

Więcej na ten temat znajdziesz tutaj: designbox.pro

1 komentarz

  1. Basia pisze:

    Czy pendrive klucz lub inny w nietypowym, zaskakującym kształcie może być fajnym pomysłem na drobny upominek? Szukam czegoś, co mogę podarować moim klientom i partnerom biznesowym tak niezobowiązująco i bez okazji. Trochę mi się już znudziły kalendarze, kubki czy długopisy, bo można je dostać praktycznie wszędzie. Doszedłem więc do wniosku, że taki mały pendrive może być fajnym pomysłem. Większość ludzi korzysta z takich rzeczy na co dzień, nie będzie więc trafiał do szuflady.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *