Jak lokować i pozyskiwać kapitał w Polsce

https_proxy

Mówi się, że pieniądze szczęścia nie dają, ale bez pieniędzy nie da się żyć. Przekonała się o tym chyba każda firma w granicach naszego kraju. Dlatego niezwykle ważne jest pozyskiwanie kapitału, który będzie można później wykorzystać. Nie jest także wskazane, by gotówka tylko leżała. Pieniądze powinny pracować, należy więc znaleźć dobry sposób ich ulokowania, by cały czas się pomnażały.

Pozyskać kapitał

Jednym z najważniejszych problemów każdego przedsiębiorstwa, spółki, czy osoby prywatnej, jest pozyskanie kapitału początkowego na jakiś ustalony cel. W bardzo nielicznych przypadkach, można otrzymać bezzwrotną zapomogę na innowacyjne działania, zarówno z Unii Europejskich, Urzędu Pracy czy od prywatnych inwestorów. Jest to jednak niesamowicie trudne. O wiele łatwiej jest otrzymać kredyt lub pożyczkę, które stanowią tradycyjny sposób pozyskiwania kapitału.

Niskie stopy procentowe sprawiają, że warunki kredytowe są coraz bardziej korzystniejsze. Niestety, dla niektórych są to dobra niedostępne. Innym sposobem pozyskania kapitału przez firmy jest emisja obligacji, które mogą zostać zakupione przez wszystkie osoby – zarówno prawne, jak i fizyczne. Dość atrakcyjne staje się także inwestowanie w akcje innych spółek, głównie na Giełdzie Papierów Wartościowych, ale także na New Connect.

Dobrze ulokować

Lokowanie pieniędzy ma na celu nie tylko pomnażanie środków finansowych, ale także uniknięcie ewentualnych strat lub nawet przyszłe pozyskanie kapitału niepieniężnego. Bardzo niedocenianym sposobem lokowania kapitału jest polska ziemia, głównie rolna. Jest to dość bezpieczna metoda. Wartość ziemi będzie stale rosnąć na dłuższej przestrzeni czasu.

Jedynym ewentualnym zagrożeniem jest stan wojny, który jednak nam nie grozi, przynajmniej w najbliższym okresie. Polska jest również doskonałym miejscem rozwoju wielu innowacyjnych firm badawczych. Posiadając wolne środki finansowe, warto zastanowić się nad ich zainwestowaniem w działanie start-up’u. To dość ryzykowne, jeśli jednak wybór zostanie dokonany prawidłowo, można wiele zyskać.

Nie tylko w skali finansów, ale także wkładu w działanie innej, dobrze prosperującej firmy. Równie ryzykowne jest inwestowanie środków w transakcje aktywami. Metoda jest skierowana zarówno do firm, jak i osób prywatnych. Pewną kwotę pieniędzy można przeznaczyć na samodzielne transakcje albo przekazać je do domu maklerskiego, który w odpowiedni sposób zajmie się pieniędzmi tak, by jak najbardziej je pomnażać. Miłośnicy wrażeń mogą nawet spróbować gry za pomocą opcji binarnych i Forexa.

Kupowanie aktywów

Wymiana pieniędzy papierowych na inny rodzaj dóbr jest dość atrakcyjny dla wielu osób i instytucji. Ważne jest, by w dłuższym okresie, cena danego aktywa nie spadła zbyt bardzo, powodując ogromną stratę. Warto jest więc wybrać środek, gdzie można z dużym prawdopodobieństwem określić, jak zachowa się jego cena. W tym celu można pieniądze lokować na funduszach bezpiecznych, które osiągają obecnie kilka procent zysku w skali rokulub w obligacjach skarbu państwa. Niektórzy lubią kupować surowce, takie jak złoto, srebro czy platynę.

Jest to spowodowane głównie w miarę stabilnym zachowaniem się kursu, a także łatwym ewentualnym transportem czy zdeponowaniem w instytucjach bankowych. Pozyskiwanie i lokowanie kapitału nie różni się znacząco w przypadku dużych firm i korporacji, czy małych inwestorów indywidualnych. Różnica polega jedynie na maksymalnej ilości włożonych pieniędzy. A jak wiadomo, im tych jest więcej, tym lepsze i atrakcyjniejsze warunki można uzyskać. Trzeba jednak pamiętać, że najlepszym sposobem ulokowania kapitału jest dywersyfikacja, czyli podzielenie pieniędzy między różne środki i aktywa.

Jest to najbezpieczniejsze, gdyż w przypadku gwałtownego spadku czy kryzysu w danym rejonie gospodarki, można stracić tylko część z ulokowanych pieniędzy. Nie bójmy się także inwestować w Polsce. Polska ziemia i przedsiębiorczość są coraz więcej warte – zarówno na naszym rynku, jak i zagranicznym. Warto dostrzec to, co coraz częściej widzą zagraniczni inwestorzy.

Jeżeli zainteresował Cię ten temat, sprawdź również opcje binarne – demo

1 komentarz

  1. Majka pisze:

    A co sądzicie o tak zwanych opcjach binarnych? Można na tym zarobić czy raczej traktować to jak bukmachera? :/ Czytam właśnie ciekawy wpis na stronie http://www.seminariumbiznesowe.pl/opcje-binarne-demo-opinia/ i nie powiem, wygląda zachęcająco. Jakiś prawdziwy użytkownik tego systemu może się wypowiedzieć?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *