Jak wygląda praca w magazynie?

best-shoes-for-warehouse-work-ft

W naszym kraju rynek usług logistycznych do najstarszych nie należy, jednak jak możemy zaobserwować, prężnie się rozwija. Już w latach 90 w Polsce założonych zostało większość przedsiębiorstw kurierskich. Możemy zaobserwować ogromną zmianę podejścia konsumentów i producentów w tej branży. Coraz większe znaczenie ma nie tylko cena, ale również sposób i jakość dostawy towarów.

Za bardzo szybko rozwijającym się rynkiem spedycyjnym podąża silne zapotrzebowanie na pracowników, szczególnie magazynierów. W dobie rozwoju sieci internetowej i zwiększonej możliwości zaopatrywania się w towary z najodleglejszych zakątków naszego świata, wydaje się to zupełnie zrozumiałe. A na czym dokładnie polega praca magazyniera? Jest to stanowisko, które do najłatwiejszych nie należy. Jest przy tym niezwykle odpowiedzialne.

Zawód magazynier – opis stanowiska

Osoba pracująca na stanowisku magazyniera odpowiedzialna jest przede wszystkim za utrzymanie porządku na magazynie, ale również za odpowiednie zabezpieczenie towaru oraz jego rozdysponowanie w odpowiednie miejsca po dostawie. Magazynier troszczy się również o realizację zamówień oraz wydanie towaru we właściwy sposób do klienta. Praca magazyniera wykonywana jest w głównej mierze w wewnątrz hal, wielkich magazynów, w placówkach przemysłowych, zdarza się jednak, że osoba zatrudniona na tym stanowisku musi część swoich obowiązków wykonać na zewnątrz.

Pracownik magazynu – podstawowe obowiązki:

Do podstawowych obowiązków magazyniera należy m.in.:

  • zlecanie zamówień, ich realizacja
  • przyjęcie towaru od dostawcy
  • sprawdzenie zgodności towaru dostarczonego z odpowiednią dokumentacją
  • zarządzanie zapasami magazynowymi, kontrola ilości posiadanego towaru na półkach
  • kontrola dat ważności
  • przygotowanie towaru do wysyłki
  • współpraca z dostawcami towaru

Jakie kwalifikacje musisz posiadać na tym stanowisku?

Na tym stanowisku pracy bardzo istotnym czynnikiem jest sprawność fizyczna. Nie bez przyczyny zawód ten wykonują głównie mężczyźni. W kwestii wykształcenia, magazynier powinien mieć ukończoną szkołę średnią lub zasadniczą szkołę zawodową. Mile widziane w wielu zakładach pracy są uprawnienia do obsługi wózka widłowego. Jeśli nie posiadamy takich uprawnień, warto jest zasięgnąć informacji w powiatowym urzędzie pracy, gdyż często takie instytucje organizują szkolenia i kursy. Pracownik magazynu musi się ponadto odznaczać pracowitością, kulturą osobistą oraz uczciwością.

Więcej o kwalifikacjach kierowników magazynu znajdziesz na https://magazyny24.net/323,artykul.html

Zarobki na stanowisku magazyniera

W zależności od firmy, w której się zatrudnimy, zarobki na stanowisku pracy magazyniera z reguły wahają się od 1500 zł brutto do 4500 zł brutto. Wszystko zależy od naszego stażu pracy i zaangażowania. Nowy pracownik, świeżo przyjęty na dane stanowisko będzie przez pewien czas zarabiał dużo mniej niż przykładowo jego kolega zatrudniony w tej samej firmie od kilku lat. Trudno stwierdzić jednoznacznie, czy więcej zarobimy w DPD czy GLS, gdyż bardzo wiele będzie zależało od nas samych. Obie te firmy bardzo szybko rozwijają się na polskim rynku i kariera zawodowa wydaje się być obiecująca w jednej i drugiej.

W artykule wykorzystano materiały pochodzące z blogu www.magazyny24.net

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *