W jaki sposób poprawnie pakować paczki przed wysyłką za granicę?

usps_prepare_packages_635x358

Poprawne spakowanie paczki jest gwarancją bezpiecznego jej dostarczenia do odbiorcy. Ale nie tylko zewnętrzny karton, lub inny materiał jest ważny. Jeśli zawartość będzie „latać” w środku paczki, może dojść do jej uszkodzenia, lub też do zainteresowania się służb spedycyjnych naszą paczką. Często jest tak, że taka paczka w ogóle nie jest przyjmowana do wysyłki.

Jeśli zawartość paczki jest zbyt luźna, może dojść do jej uszkodzenia w trakcie transportu. A wiadomo, że za transport odpowiada spedytor. I w tym wypadku, taki przewoźnik mógłby odpowiadać (nawet finansowo) za to, czego nie zrobił. To dlatego każda przesyłka jest skrupulatnie sprawdzana pod kątem jej bezpiecznego zapakowania, wagi, czy kształtu. Za wszelkie paczki o niestandardowym kształcie, nadawca będzie musiał dodatkowo zapłacić. Wszelkie paczki nie nadające się do układania (np. zderzaki samochodowe, czy inne, niestandardowe kształty paczek), są zazwyczaj wyceniane znacznie więcej. Jednak wciąż obowiązuje tutaj zasada poprawnego pakowania. Nie można od tak, zawinąć w folię zderzaka samochodowego i wezwać kuriera. Niech on się martwi. Szczególnie, jeśli przesyłka ma iść za granicę, gdzie może być poddana wyrywkowemu sprawdzeniu, powinna być zapakowana tak, aby nie stwarzała problemów, ani nie była ewentualnym zagrożeniem dla transportujących.

Wysyłka paczki za granicę

Jeśli zdecydujemy się wysłać naszą paczkę do kogoś mieszkającego – czy to w Europie, czy też poza jej granicami – powinniśmy tak zapakować naszą przesyłkę, aby nie stwarzała ona żadnych problemów w trakcie transportu. Generalnie zasada jest taka, że zawartość nie powinna się samoczynnie przemieszczać, a zewnętrzny karton nie może być uszkodzony i najlepiej, jeśli jest zaklejony taśmą samoprzylepną. Dawniej wiązano paczki sznurkami, a sam karton musiał być owinięty szarym papierem. Dziś nie ma takich wymogów. Ważne jest, aby na zewnętrznym kartonie nie było innych (mylących) napisów, które mogłyby sugerować kilku odbiorców. Jeśli więc nie chcemy owijać naszego kartonu w dodatkowy papier, czy folię, postarajmy się, aby nie było na nim innych adresów, oprócz prawidłowego odbiorcy. Czasem zdarzają się kartony, na których są różne napisy (także adresy). Przewoźnik nie ma czasu zastanawiać się nad konkretnym odbiorcą. Może dochodzić do pomyłek, a przecież nie o to chodzi.

Być może zainteresują Cię również przesyłki kurierskie bydgoszcz

Prawidłowe pakowanie paczek

Często zdarza się nam przynieść paczkę na pocztę której, pani w okienku nie chce przyjąć. Kiedy zadajemy pytanie dotyczące jej decyzji, zazwyczaj odpowiada, że paczka jest źle zapakowana. Takim sytuacjom zazwyczaj towarzyszą niepotrzebne nerwy, czasem krzyki, a nawet pogróżki. Wszystko zależy od temperamentu obu skonfliktowanych stron. A przecież wystarczyłoby jedynie dokładnie zapakować paczkę – czyli tak – aby bez problemu można było odczytać adres odbiorcy, aby zawartość była odpowiednio unieruchomiona oraz aby zewnętrzny karton nie był uszkodzony. To nadawcy powinno zależeć, aby jego paczka dotarła bezpiecznie do adresata.

1 komentarz

  1. Piotr pisze:

    Choć wydawałoby się, że nie mają one większego znaczenia, kartony dla e-commerce to ważny aspekt działalności. Sam zauważyłem to dopiero, gdy zacząłem prowadzić sklep online i okazało się, że nie wszystkie pudełka i kartony do wysyłki dobrze się sprawdzają. Im lepsze opakowania, tym większa pewność, że produkt dotrze w niezmienionym stanie do odbiorcy. Warto więc inwestować w jakość.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *