Jak zarobić na prowadzeniu bloga?

zdj6

Blog jest świetnym miejscem do publikacji treści, którą tworzymy. Wiele osób odczuwa satysfakcję związaną z procesem tworzenia. Następnie występuje radość związana z pozytywnym odbiorem publikacji.

Inni czują potrzebę dzielenia się swoją wiedzą, pasją oraz w ten sposób kontaktować się z ludźmi równie zafascynowanymi daną dziedziną.

A jeszcze inna grupa pragnie zarobić na tworzeniu i udostępnianiu treści.

Nie ma znaczenia, z którą grupą się utożsamiasz. Prowadzenie bloga umożliwia zarobienie dodatkowych pieniędzy lub nawet wygenerowanie stałej pensji.

Zastanawiasz się jak to zrobić?

Jest to proces o wiele łatwiejszy, niż może się wydawać. Jednak zaczniemy od początku.

Jak zacząć zarabiać na blogu?

Jest to często pojawiające się pytanie. A sam proces jest bardzo łatwy. Jednak musisz wykazać się wytrwałością i dużym zaangażowaniem.

Załóż bloga

Rozpocznij od stworzenia bloga. Nie spodziewałeś się, prawda?

Zdecyduj na jakiej platformie, zapłać kilka złotych za domenę lub hosting i możesz cieszyć się własną witryną.

Nie skupiaj się na doprowadzaniu strony do perfekcji. Oczywiście każdy pragnie, aby jego blog był idealny, jednak pamiętaj, że dla czytelników o wiele ważniejsza jest jakość treści, którą publikujesz.

Design blogu możesz przez cały czas ulepszać, także nie przejmuj się, zacznij publikować.

Stwórz użyteczny kontent

Wybierz swoją niszę. Trzymaj się jednego tematu. Postaraj się, aby kolejne wpisy łączyły się ze sobą, tak abyś mógł umieszczać w treści linki odnoszące się do innych artykułów.

Dowiedz się jak wzbudzać ciekawość czytelnika. Jak utrzymać jego uwagę. Jak zachęcić go do udostępniana Twojej treści.

Aby wpisy były przyjazne wyszukiwarce i pokazywały się jak najwyżej, staraj się tworzyć dłuższe wpisy, które odpowiadają na wiele pytań i wątpliwości.

Ważne jest, że wcale nie musisz często udostępniać treści. Ważniejsze jest, aby sprowadzać ruch na swoją stronę.

Zdobądź czytelników

Gdy już stworzysz najbardziej użyteczny kontent jaki jesteś w stanie, poświęć większość swojego czasu na pozyskiwanie czytelników. Jest kilka sposobów, które mogą to ułatwić.

Skontaktuj się z innym twórcami w branży i zaproponuj im stworzenie wpisu gościnnego, w którym umieścisz link do Twojego artykułu. Im więcej linków na różnych blogach, tym wyżej pokażesz się w wyszukiwarce.

Zapraszaj do zapisu na newsletter. Udostępniaj wartościowe treści w mailingu, nie tylko informacje o nowych artykułach.

Stwórz ciekawy fanpage, na którym będziesz udostępniał ciekawostki z branży oraz wklejał linki do nowych artykułów.

Gdy już wygenerujesz odpowiedni ruch, zarabianie na blogu stanie się realne. Sposobów na monetyzację bloga jest mnóstwo! Wybierz te, które najlepiej sprawdzą się w Twojej niszy.

Sposoby zarabiania z bloga

  • Reklamy
  • Affiliate Marketing
  • Eventy
  • Usługi
  • Produkty
  • Artykuły sponsorowane

Każda z metod posiada bardzo wiele “podkategorii”. Zastanów się, który sposób najbardziej Cię zaciekawi i dowiedz się jak go realizować. Pamiętaj, że możesz wykorzystać kilka sposobów. Zacznij dziś i ciesz się wzrastającymi zyskami z bloga! Jednak zwróć uwagę na to, że kluczem do sukcesu jest cierpliwość i strategia. Nie możesz się poddawać, mimo że na początku nie będziesz zarabiał nawet grosza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *