Jak znaleźć dobrą firmę do usuwania odpadów?

dumpster-5a88b87eba617700362d9565

Jeśli Twoja firma poszukuje skutecznej firmy zajmującej się odbiorem odpadów, musicie znaleźć taką, która zaspokoi Wasze potrzeby, będzie stosować praktyki zgodne z treściami znajdującymi się w regulacjach rządowych i zapewni tę usługę w ekonomicznej cenie. Mimo wszystko możesz nadal nie wiedzieć, jak najlepiej wybrać dostawcę takich usług, więc poniżej znajdziesz kilka pytań, które możesz zadać potencjalnemu usługodawcy, zanim podejmiesz ostateczną decyzję.

Skąd mam wiedzieć, gdzie i jak są usuwane odpady?

Jest to ważne pytanie, które należy zadać, ponieważ odpowiadasz za odpowiedzialne, etyczne i zgodne z przepisami unieszkodliwianie odpadów generowanych przez Twoją firmę. Jeśli okaże się, że odpady zostały unieszkodliwione w sposób nielegalny lub nieetyczny i odnoszą się do Twojej firmy, twierdzenie, że nie wiedziałeś co dzieje się ze śmieciami po ich przekazaniu na pewno nie uratuje Twojej reputacji ani nie uratuje Cię od kary.

Zapytaj o to, czy twój dostawca usług dostarczy Ci raporty o odpadach, aby udowodnić, że przetwarza wszelkie odpady, które mogą być poddane recyklingowi, oraz wyjaśnia jak usuwa wszelkie nieprzeznaczone do recyklingu odpady.

Jak radzisz sobie z różnymi rodzajami odpadów? Stosujesz różne typy pojemników czy sortowanie  odpadów?

Większość firm generuje szeroką gamę różnych rodzajów odpadów, a każdy z tych rodzajów będzie musiał zostać unieszkodliwiony w inny sposób, aby zachować zgodność z przepisami i zmniejszyć opłaty za składowanie odpadów dla Twojej firmy. Przykładowo firma architektoniczna wygeneruje głównie odpady z papieru i tektury w biurze, podczas gdy odpady żywnościowe będą domeną restauracji, odpady budowlane i rozbiórkowe śmieciami pochodzącymi z budowy.

Musisz zrozumieć, zanim zatrudnisz firmę zajmującą się gospodarką odpadami, w jaki sposób zajmą się tymi różnymi rodzajami odpadów. Czy zapewnią ci szereg pojemników do różnych typów odpadów – chodzi o różne pojemniki na odpady ogólne, tworzywa sztuczne, szkło, karton i papier, odpady niebezpieczne i toksyczne, śruty, piasek, gruz, beton itp. Dokładnie tak jak segreguje śmieci redskip warszawa (więcj informacji tutaj http://www.redskip.pl/warszawa/). W takim przypadku ciężar zostanie na Tobie i Twoich pracownikach, aby upewnić się, że odpowiednie odpady trafiają do odpowiednich pojemników.

Inne firmy mogą również oferować mieszane pojemniki na odpady, do których można dodać prawie wszystkie odpady (odpady ogólne, szkło, papier itp. – bez uwzględnienia rodzajów odpadów niebezpiecznych). W takim przypadku należy zapytać, w jaki sposób usuwane są odpady. Czy firma posiada specjalne centrum sortowania lub system recyklingu w celu zarządzania mieszanymi rodzajami odpadów?

Na przykład w przypadku niektórych firm zarządzających odpadami możemy dostać oddzielne pojemniki dla różnych rodzajów odpadów, a dla mieszanych – są własne urządzenie do segregacji odpadów, za pomocą których można oddzielić poszczególne z nich i tym samym poddać recyklingowi wszelkie odpady, które mogą być poddane temu procesowi, zanim wyrzuci się pozostałe odpady ogólne na składowisko.

W artykule wykorzystano materiały pochodzące ze strony naszepokoje24.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *