Jak znaleźć dobre konto firmowe?

ink pen on a credit card

Konto firmowe obecnie jest niemalże obowiązkowe. Przelewy do ZUS czy US, wypłaty wynagrodzeń dla pracowników czy zapłaty innych należności – obecnie wszystko to wykonuje się zazwyczaj korzystając z konta. Jednakże aby mieć pewność, że zostanie wybrana najlepsza oferta, warto wiedzieć, na co zwracać uwagę, jak mowa o rachunkach firmowych.

Opłaty za konto

Jedną z istotniejszych kwestii jest z pewnością jest to, ile trzeba zapłacić za otwarcie i prowadzenie rachunku firmowego. Obecnie te opłaty są zmniejszane lub banki wręcz rezygnują z ich pobierania. Jednak warto sprawdzić pozostałe warunki prowadzenia konta jak również tabelę innych opłat. Często darmowe konto firmowe odbywa się kosztem szybkości wykonywanych przelewów lub też nieco wyższymi prowizjami za zlecanie przelewów do innych banków. Może się więc okazać, iż opłata za prowadzenie konta będzie niższa, ze względu na oszczędności przy innych operacjach.

Opłaty za przelewy

Wprawdzie dzisiaj większość banków rezygnuje z opłat za przelewy do tego samego banku, jednak zazwyczaj pobierają opłatę za wykonywanie przelewów do innych banków. Ponieważ dzisiaj większość firm wykonuje wiele tego typ przelewów, dobrze jest zapoznać się z wysokością prowizji które z tego tytułu trzeba będzie płacić. Tak samo powinno się porównać kwestię opłat za przelewy do ZUS i US, gdyż są to te rodzaje przelewów, które każda firma musi wykonywać. Obecnie praktycznie każdy bank umożliwia klientom dostęp do bankowości internetowej, gdzie opłaty są o wiele niższe, dlatego też porównanie tego typu opłat powinno być dokonane pod kątem wykonywania ich online jak również zlecania ich do wykonania w placówce banku. Większość film posiada jeden rachunek, na którym przeprowadza operacje bankowe przez wiele lat. Warto więc dołożyć starań na początkowym etapie wyboru konta bankowego.

Limity wypłat z konta

Nigdy nie wiadomo, ile pieniędzy w danym momencie będzie potrzebne w czasie działalności firmy. Zazwyczaj po otwarciu konta automatycznie ustawione są limity przelewów dziennych, miesięcznych, jak również limity wypłat z konta przy zastosowaniu karty. Dobrze jest sprawdzić, czy zmiana limitów nie będzie problemem, i czy można tego dokonać samodzielnie czy też konieczne jest zwrócenie się o pomoc do pracowników banku. Należy też sprawdzić, czy tego typu operacje wiążą się z jakimikolwiek kosztami dla firmy.

Łatwość otwarcia rachunku

Z pewnością ważną kwestią jest także to, w jaki sposób można dokonać otwarcia rachunku. To jakie dokumenty są do tego potrzebne oraz to, czy można tej operacji dokonać online oraz ile to zajmuje czasu, dla wielu firm jest to kwestia bardzo istotna. Niektóre banki dają klientom możliwość wyboru tego, w jaki sposób zdecydują się na otwarcie konta, aby mogli zdecydować się na jak najwygodniejsza dla siebie opcję. Jednym z łatwiejszych sposobów na otwarcie rachunku jest między innymi trak zwany przelew identyfikacyjny, po którym niemal że natychmiast otrzymuje się dostęp do nowego rachunku.

Dodatkowe opcje w rachunku

Rosnąca konkurencja powoduje, że banki oferują klientom firmowym wiele dodatkowych opcji. Należą do nich możliwość skorzystania z atrakcyjnych pakietów ubezpieczeniowych czy na przykład dostęp do darmowych narzędzi, tak przydatnych w firmach jak na przykład programy do faktur czy podobne. Niektóre banki chcąc zachęcić klientów do korzystania z ich oferty proponują na przykład zwrot części opłacanych przy pomocy konta składek do ZUS czy też zwrot części płatności za dokonane zakupy.

Ciągle zmieniające się warunki otwierania i prowadzenia kont sprawiają, że różnorodne zestawienia po pewnym czasie przestają być aktualne i zachodzi konieczność ponownego porównania warunków oferowanych przez banki. Dzisiaj jednak można to zrobić bardzo szybko, można skorzystać z dostępnych powszechnie w Internecie porównań kont firmowych. Trafne i aktualne zestawienie można znaleźć na przykład na http://kontomania.pl/ranking-kont-firmowych, gdzie szczegółowo opisane są konta w poszczególnych bankach oraz warunki ich otwierania i prowadzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *