Jak znaleźć praktyki studenckie lub staż?

Successful job candidate. Confident young businesswoman holding paper while sitting on chair against grey background

Wielu pracodawców uważa, że absolwenci uczelni wyższych nie są odpowiednio przygotowani do pracy jeśli nie odbyli oni żadnych praktyk podczas trwania studiów. Zatem studenci starają się już w trakcie trwania nauki znaleźć pracę lub też praktyki, pozwalające zdobyć praktyczne umiejętności.

Od czego należy zacząć poszukiwania oraz co warto umieścić w naszym CV?

Aby móc zacząć poszukiwania, najpierw należy przygotować CV, które sprawi, że wyróżnisz się z tłumu. Dzięki świetnemu Curriculum vitae, możesz otrzymać ciekawe oferty pracy oraz zainteresować potencjalnych pracodawców. Takie CV może zawierać podsumowanie zawodowe, w którym można umieścić informację odnoszące się do największych osiągnięć zawodowych i kluczowych umiejętności. Podsumowanie zawodowe należy umieścić na górze naszego Curriculum vitae, tuż pod danymi osobowymi.

Co należy umieścić w podsumowaniu zawodowym?

W takim podsumowaniu można zamieścić następujące informacje:
rok oraz kierunek studiów,
jedno lub dwa swoje największe osiągnięcia, ale w formie skróconej,
gdzie chce się pracować oraz jaki ma się cel zawodowy.

Świetne Curriculum vitae, a umiejętności

W swoim CV należy zaprezentować swoje umiejętności i kwalifikacje, gdyż dzięki temu możemy zwiększyć szansę na dostanie się na praktyki czy też staż. Jedną z ważnych umiejętności jest znajomość języków obcych, jak na przykład języka angielskiego, co jest niezwykle ważne gdy chcemy się dostać do dużej korporacji. Innymi przykładami umiejętności, które możemy zamieścić są:
organizacja targów czy też eventów;
znajomość programów komputerowych m.in. Excel, Word.

Korzyści płynące z odbycia praktyk

Dzięki odbyciu praktyk zawodowych, można zyskać nie tylko doświadczenie, które jest niezwykle ważne podczas szukania pracy, ale również poznać nowych i interesujących ludzi. Staże oraz praktyki studenckie, uczą terminowości, odpowiedzialności oraz można dzięki nim dowiedzieć się, czy kierunek studiów i praca z nim związana, okazała się dobrym wyborem.

Praktyki za granicą

Wybór praktyk, które odbywają się za granicą, pozwala na uzyskanie wielu korzyści. Jedną z nich jest szlifowanie języka obcego oraz możliwość pracy w wielokulturowej firmie, dzięki czemu nabywa się nowych, ciekawych doświadczeń. Odbycie zagranicznych praktyk, z pewnością zostanie docenione przez przyszłego pracodawcę. Oznacza to bowiem, iż kandydat stawia przed sobą ambitne wyzwania i stara się rozwijać swoje umiejętności. Praktyki zagraniczne lub te podejmowane na terenie kraju, nigdy nie będą straconym czasem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *