Jak zwizualizować siebie w branży nieruchomości?

Rozpoczęcie działalności w branży nieruchomości nie jest dla osób o słabym sercu. Jaka inna branża wymaga codziennego kontaktu z dziesiątkami potencjalnych klientów – tylko po to, by zamknąć około pięciu transakcji w pierwszym roku (jeśli masz szczęście)?

mieszkanie

Według większości szacunków, 87% agentów nieruchomości zawodzi w ciągu pierwszych pięciu lat. Ale dla tych, którzy mają to, czego potrzeba, rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej może absolutnie zapewnić wymarzoną pracę. Oto szczere spojrzenie na to, jak rozpocząć działalność w branży nieruchomości, a także dzielimy się najlepszymi radami na temat unikania błędów.

Planuj jak szef

Znasz stare powiedzenie o braku planu, prawda? Zdecydowana większość pośredników w obrocie nieruchomościami o nim zapomina. Dla wielu nowych agentów nieruchomości to ich druga, trzecia, a nawet czwarta ścieżka zawodowa. Pokochałeś ideę “bycia swoim własnym szefem”, siedząc w swojej ostatniej pracy? Ale wolność ma zupełnie inne znaczenie dla pracownika niż właściciela firmy.

Pytanie brzmi: kim jesteś?

Pierwszą rzeczą, którą musisz wiedzieć o rozpoczęciu działalności w branży nieruchomości, jest to, że tak, to jest biznes. Niezależnie od tego, czy jesteś samodzielnym agentem, czy nowicjuszem w zespole, jeśli masz marzenia o przekroczeniu średniej pensji – musisz zacząć myśleć jak właściciel firmy – i to oznacza planowanie.

Wypracuj swój idealny osobisty plan

Zanim ustawisz odpowiednie cele finansowe dla swojej firmy, sam potrzebujesz jasnych celów finansowych dla swojego życia. Prowizje są świetne, ale – spójrzmy prawdzie w oczy – wszyscy weszliśmy w ten biznes, chcąc czegoś większego i lepszego niż to, co mamy teraz. Niezależnie od tego, czy jest to jacht marzeń, czy możliwość opuszczenia biura o 14.00 – abyś mógł odebrać dzieci ze szkoły, poświęć czas na przemyślenie, jak będzie wyglądać twoje idealne życie.

Pytania do rozważenia:

  •  O której chcesz zacząć pracę?
  •  O której chcesz skończyć?
  • Jak chcesz czuć się każdego dnia?
  • Ile pieniędzy chcesz zarobić?
  • Chcesz przejść na emeryturę w wieku 65 lat?
  • Zapłacić za edukację swoich dzieci w całości?

Dowiedz się, ile trzeba odłożyć na bok każdego miesiąca, aby to osiągnąć. O wiele łatwiej jest odbierać ten telefon, gdy wiesz dokładnie, gdzie idą twoje zyski i prowizje będziesz miał cały czas przed oczami cel próbując sprzedać kolejne nowe mieszkania Warszawa .

Czas na biznesplan

Teraz, czas porozmawiać o interesach. Zacznij pisać swój plan biznesowy, zwracając szczególną uwagę na rzeczy, które odróżniają Cię od innych firm z branży nieruchomości w Twojej okolicy. To właśnie tutaj twoja osobista i biznesowa tożsamość może naprawdę połączyć się, by stworzyć magię zysku.
Pytania do rozważenia:

W jaki sposób sprzedaż nieruchomości ma znaczący wpływ na Ciebie, Twoje perspektywy, a nawet świat?
Jakie są wartości i zasady, które napędzają Twój biznes związany z nieruchomościami?
Czym to różni się od nieruchomości w sąsiedztwie?
Jakie są trzy do pięciu rzeczy, które zamierzasz całkowicie posiadać w branży?
Kto zajmie się resztą?

Nawet jeśli chcesz po prostu skorzystać z pracy administracyjnej, wynajmując swojego pierwszego wirtualnego asystenta, ważne jest, aby stworzyć wizję, która pozwoli Twojemu zespołowi inspirować się i uniknąć powtarzania bezproduktywnych wzorców.

Szukasz nowego mieszkania na Bemowie? Sprawdź http://www.bliskiebemowo.com/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *