Wyjazd służbowy do Berlina i zepsute auto – co robić?

motor-2595269_640

Wyjazdy służbowe są na porządku dziennym w wielu większych i mniejszych polskich firmach. Pracownicy podróżują nie tylko po Polsce, ale również po Europie i całym świecie. Aby cła podróż przebiegła zgodnie z planem, trzeba jednak zadbać o bezpieczny i sprawdzony środek transportu oraz o dobre ubezpieczenie. Warto też być przygotowanym na różnego rodzaju zdarzenia losowe, które mogą nam się przytrafić po drodze.

Polscy pracownicy bardzo często podróżują do naszych zachodnich sąsiadów. W Niemczech ma siedzibę wiele firm, których oddziały znajdują się w naszym kraju. Szczególnie popularna jest stolica Niemiec oraz wiele innych miast. Jeśli podróżujemy do Berlina, dobrze jest mieć pod ręką namiar na sprawdzone warsztaty samochodowe oraz firmy, które zajmują się transportem aut uszkodzonych lub takich, które uległy wypadkowi. Sprawdzona laweta Berlin to dobre rozwiązanie, dzięki któremu nie trzeba się martwić, jak odholować samochód do najbliższego warsztatu.

Warto mieć pakiet assistance

Gdy auto zepsuje się podczas zagranicznej podróży służbowej, pierwszym krokiem, jaki należy zrobić, jest poinformowanie właściciela firmy, jeśli samochodem podróżuje szeregowy pracownik. Następnie trzeba powiadomić ubezpieczyciela. To istotne wtedy, gdy mamy wykupiony dobry pakiet ubezpieczeniowy, który oferuje pakiet assistance i wsparcie doradcy ubezpieczyciela w różnych zdarzeniach losowych. Dzięki temu kierowca nie musi samodzielnie poszukiwać lawety czy warsztatu. Wystarczy jeden telefon, aby ubezpieczyciel zajął się wszystkimi kwestiami formalnymi, a także zadbał o jak najszybsze przywrócenie auta do pełnej sprawności. Kierowca w takiej sytuacji nie musi obawiać się, że będzie pokrywał koszty usług drogowych czy naprawy w warsztacie samochodowym z własnej kieszeni. Może liczyć na to, że wszystko zostanie naprawione przez ubezpieczyciela.

Warto wykupić kompleksowe ubezpieczenie

Aby mieć pewność, że podróż służbowa przebiegnie bez żadnych niespodzianek, dobrze jest zadbać o wszystko jeszcze przed wyjazdem. To ważne, gdy służbowo podróżujemy dosyć często i za kierownicą spędzamy wiele czasu podczas pracy. Dobry pakiet ubezpieczeniowy to podstawa, o którą powinien zadbać właściciel biznesu. Zanim jednak skorzystamy z oferty konkretnego ubezpieczyciela, zapoznajmy się z aktualną ofertą na rynku i porównajmy poszczególne pakiety nie tylko pod kątem ceny, ale również zakresu ochrony ubezpieczeniowej. Najczęściej najtańsze polisy są pod tym względem najsłabsze i mają bardzo wiele wyłączeń z ubezpieczenia. Dobrze jest więc zainwestować w polisę z wyższą składką, ale w zamian mieć pewność, że w razie jakiegokolwiek zdarzenia na drodze będziemy mieć fachowe wsparcie i pomoc ze strony firmy ubezpieczeniowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *