Zepsuł Ci się samochód na autostradzie? Sprawdź, czy przysługuje Ci zastępczy?

pexels-photo-221284

Zepsuty samochód potrafi zepsuć kierowcom sporo nerwów, szczególnie gdy odmówi posłuszeństwa na drodze szybkiego ruchu czy na autostradzie. Wtedy raczej trudno o samodzielne doholowanie auta do najbliższego warsztatu samochodowego i konieczne jest wzywanie pomocy drogowej. Najczęściej samochód, który ulegnie awarii, jest holowany do warsztatu samochodowego, co oznacza, że kierowca zostaje bez środka transportu. Jakie ma wtedy możliwości działania?

Jeśli auto zepsuje się na autostradzie, koniecznie trzeba dzwonić po pomoc drogową, gdyż raczej nie mamy innego wyjścia. Sprawdzona laweta Hannover to dobre rozwiązanie dla kierowców, którzy podróżują po róż nich trasach w Niemczech. Wzywając lawetę do miejsca zdarzenia można mieć pewność, że dotrze szybko, a auto zostanie bez problemu odholowane do warsztatu samochodowego. Kierowcy, którzy posiadają pakiet różnego rodzaju dodatkowych ubezpieczeń, mogą liczyć na to, że w przypadku awarii nie będą musieli ponosić kosztów holowania czy naprawy auta z własnej kieszeni. Bardzo często w pakietach ubezpieczeniowych można bowiem znaleźć usługi holowania auta, a nawet znalezienia dobrego samochodu zastępczego.

Dobre ubezpieczenie załatwia wiele problemów

Kierowcy, którzy mają dobre ubezpieczenie, mogą więc spać spokojnie i nie obawiać się, że jakiekolwiek zdarzenie drogowe może popsuć im plany. Najczęściej to przedstawiciel ubezpieczenia zajmuje się wszystkimi formalnościami, a także oferuje dobry pojazd zastępczy. Wtedy niemal od razu po zabraniu samochodu przez lawetę podstawiany jest samochód zastępczy, dzięki czemu kierowca może kontynuować podróż. Taki pakiet dodatkowych ubezpieczeń to dobre rozwiązanie zarówno w przypadku samochodów prywatnych, jak i służbowych. Jeśli zepsuje się auto służbowe, kierowcy mają bowiem spory problem z dotarciem do celu, a co za tym idzie – opóźnia się ich wykonywanie obowiązków zawodowych. Jeśli będą mieli do dyspozycji auto zastępcze, będą mogli natomiast bez przeszkód pojechać dalej, gdy ich auto zostanie odholowane do warsztatu samochodowego. Trzeba jednak pamiętać, że firmy ubezpieczeniowe mają wiele obostrzeń czy też sytuacji, które wyjęte są spod ochrony ubezpieczeniowej. Dobrze jest więc umiejętnie wybierać ofertę ubezpieczenia czy konkretne pakiety, aby mieć pewność, że zakres ubezpieczenia jest jak największy. Warto wydać więcej pieniędzy na składkę, ale za to moc spać spokojnie.

Samodzielne szukanie wypożyczalni

Jeśli kierowca nie posiada dodatkowego ubezpieczenia, a jego auto zepsuje się na drodze, musi niestety samodzielnie szukać samochodu zastępczego. Dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy osób, które przyjadą z pomocą drogową. Pracownicy firmy holującej auta na pewno znają dokładnie lokalny rynek i dobrze wiedzą, gdzie w okolicy można znaleźć sprawdzoną wypożyczalnię samochodów. Wiele firm oferujących pomoc drogową ma również w ofercie podstawianie samochodów zastępczych, co oczywiście wiąże się z dodatkowymi kosztami. Czasem jednak warto wydać więcej, ale za to zachować pełną mobilność i możliwość bezproblemowego poruszania się po drogach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *