Jakie zawody zwiększonego ryzyka podwyższają składkę polisy NNW?

Polacy z roku na rok stają się coraz bardziej przezorni. Coraz chętniej zdarza nam się ubezpieczać dodatkowo mieszkania, domy sprzęty elektroniczne, samochody oraz wiele innych cennych rzeczy. Jedną z najważniejszych jest nasze zdrowie. Zobacz, pracownicy jakich zawodów powinni się bezwzględnie ubezpieczyć. Przeczytaj nasz artykuł.

Tej kwestii również nie pomijamy, każdy z nas wie, jak drogie potrafi być leczenie oraz rehabilitacja. Dzięki odpowiedniemu ubezpieczeniu możemy mieć spokojną głowę, że w razie wypadku nie będziemy pozostawieni sami sobie. Wykonujemy różne zawody, niektóre z nich niosą za sobą ryzyko utraty zdrowia, a nawet śmierci. Ubezpieczenie NNW pozwoli Ci się poczuć bardziej bezpiecznie. Może to właśnie Twoja praca zalicza się do tej grupy?

Czy warto wykupić dodatkowe ubezpieczenie NNW

Na szczęście coraz rzadziej zdarzają się wypadki w miejscu pracy. Pracodawcy organizują szkolenia BHP oraz PPOŻ. Pracownicy odbywający takie szkolenia dowiadują się, jak uniknąć niebezpiecznych sytuacji i jak radzić sobie w razie wypadku w miejscu pracy. Jednak człowiek w zetknięciu z rzeczywistością różnie reaguje. Panika, zdenerwowanie i strach nie zawsze pozwalają na racjonalne myślenie, wtedy bardzo łatwo popełnić błąd. Dlatego warto udać się do sprawdzonego towarzystwa ubezpieczeniowego i wykupić odpowiednią polisę. Być może wówczas zdecydujesz się na droższą opcję. Sprawdź, czy Twój zakład pracy oferuje takie ubezpieczenie grupowe.

Zawody o podwyższonym ryzyku

Jest wiele zawodów o podwyższonym ryzyku są to między innymi policjant, górnik, strażak, żołnierz, pilot samolotu, budowlaniec, czy dekarz. W tych przypadkach dobre ubezpieczenie NNW jest niemalże obowiązkowe. Jeśli pracujesz, w którymś z wyżej wymienionych zawodów i nie posiadasz takowego ubezpieczenia, nie wahaj się ani minuty dłużej. Na stronach ubezpieczycieli znajdziesz wiele informacji, jak i gdzie ubezpieczyć się korzystnie i szybko.

Dlaczego wymienione zawody są zaliczone do niebezpiecznych? W przypadku dekarza możliwy jest upadek z wysokości. Policjantowi grozi napaść. Strażakowi zagraża pożar, który może poważnie uszkodzić konstrukcję budynku do którego wchodzi.

Przeczytaj na ten temat więcej: O jakie opcje warto rozszerzyć ubezpieczenie NNW?

Koszty ubezpieczenia NNW

Zazwyczaj 1% uszczerbku na zdrowiu odpowiada, 1% sumy ubezpieczenia. Także im większa składka, tym większe odszkodowanie. Ubezpieczenia dzieli się na trzy grupy: dla dzieci, dla dorosłych pracujących np. na stanowiskach biurowych oraz dla dorosłych pracujących w warunkach o podwyższonym ryzyku.

Zawsze i w każdym przypadku warto jest się ubezpieczyć, chociażby myśląc o swoich bliskich. Jeśli Twój zawód jest niebezpieczny i możliwa jest utrata zdrowia wybierz odpowiednio wysoki pakiet ubezpieczenia. Zadbaj o komfort swój i swoich bliskich.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *